• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Україна та Німеччина домовилися про погодження форм міжнародних ветсертифікатів

20 лютого 2020 року відбулася зустріч заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з Парламентським статс-секретарем Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини Гансом-Йоахимом Фухтелем. 

Під час зустрічі були обговорені питання українсько-німецького співробітництва у сфері ветеринарної медицини. Парламентський статс-секретар високо оцінив результати переговорів щодо імпорту в Україну продуктів харчування та живих тварин відповідно до вимог наказу Мінагрополітики від 16.11.2018 № 553 «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки», що вступив в дію 24.11.2019.

Сторони домовилися розпочати роботу з погодження двосторонніх форм міжнародних ветеринарних сертифікатів для ввезення в Україну:

1. Подрібненого (січеного) м'яса  та/або м'яса механічного обвалювання (ММО) свійської птиці;

2. Інкубаційних яєць, отриманих від свійської птиці, відмінної від свійської свійської птиці ряду безкільових (страусоподібних), та інкубаційних яєць, отриманих від свійської птиці ряду безкільових (страусоподібних);

3. Добового молодняка свійської птиці.

Крім того, німецька сторона запропонувала долучитися до програм підвищення кваліфікації з питань безпечності харчових продуктів та інших освітніх проектів, які реалізуються Федеральним відомством Німеччини з захисту прав споживачів та безпеки продуктів харчування.

За результатами зустрічі Тарас Висоцький відзначив високий рівень співробітництва між компетентними органами у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини та підкреслив його ключове значення для  успішного розвитку двосторонньої співпраці між Україною та Німеччиною у галузі сільського господарства.

Учасники зустрічі відзначили високий рівень співробітництва між країнами в аграрній сфері, в тому числі, високі показники аграрної торгівлі. Німеччина є  важливим партнером України та стабільно входить у ТОП-10 країн, до яких експортується українська агропродовольча продукція. У 2019 році двосторонній товарообіг такої продукції досяг $ 1,3 млрд (↑20% у порівнянні з 2018 р.). Експорт української продукції склав $ 864 млн (↑31%), імпорт – $ 455 млн (↑4%).

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json