Міністерство економіки України

Світовий банк в рамках проєкту STRONG в Україні планує підтримати розвиток сфери публічних закупівель

В Міністерстві економіки відбулася зустріч заступника Міністра економіки Надії Бігун та делегації Світового банку.

Світовий банк підтримує зусилля українського Уряду з покращання та подальшого удосконалення сфери публічних закупівель. Зокрема, нині команда Банку працює над тим, щоб включити підтримку реформ закупівель у проєкт STRONG - «Зміцнення спроможності уряду щодо впровадження фіскальної реформи». Про це йшлося під час зустрічі заступника Міністра економіки Надії Бігун та делегації Світового банку.

В зустрічі узяли участь представники команди Світового банку Ченжерані Саймон Чірва, Масей Дрозд, Анжані Кумар, Ольга Клименко, Юрій Паршуков та Дмитро Донець.

Як йшлося під час зустрічі, попередньо планується, що підтримка Банку в рамках STRONG може включати, зокрема, спонсорство навчання в магістратурі спеціалістів із закупівель, тренінги для фахівців міністерств із впровадження проєктів, що фінансуються Світовим банком. Також серед можливих напрямків підтримки — посилення спроможності Державної аудиторської служби України щодо застосування ризик-орієнтованих показників закупівель, сприяння сталим та екологічним закупівлям і т.ін. 

«Ми вдячні Світовому банку за постійну увагу до сфери публічних закупівель та розуміння важливості її подальшого розвитку для економіки та держави в цілому. Міністерство економіки всебічно підтримує вашу ініціативу й ми готові спільно з вами працювати над її реалізацією в разі затвердження компоненти щодо сфери публічних закупівель в рамках STRONG», — сказала заступник Міністра економіки Надія Бігун.

На зустрічі сторони також обговорили подальший розвиток системи публічних закупівель в Україні та використання Prozorro для реалізації проєктів міжнародних фінансових установ.

«Попри війну система публічних закупівель в Україні динамічно розвивається. Минулого року кількість оголошених конкурентних закупівель зросла на чверть, а укладених договорів – на 47% у порівняні з 2022-м. Цього року тенденція триває. Наприклад, минулого місяця оголошено  34,9 тис. закупівель очікуваною вартістю 85,3 млрд грн,  в травні замовники оголосили в Prozorro майже 38,9 тис. закупівель на 128,3 млрд грн. 

Нас надзвичайно тішить, що Світовий банк узяв на себе лідерство та першим з міжнародних фінансових інститутів схвалив великий пілотний проєкт  з використання Prozorro для закупівель товарів і робіт. З початку цієї співпраці Світовим банком оголошено вже понад 300 тендерів. В тому числі 23 тендери – за новою процедурою. Сподіваємося, незабаром за вашим прикладом до використання цього зручного інструменту долучаться інші міжнародні фінансові установи, які працюють в нашій країні», — сказала Надія Бігун.

Як своєю чергою зазначив  Ченжерані Саймон Чірва, Світовий банк має позитивний досвід використання Prozorro і готовий розповісти про нього. Також, за його словами, Світовий Банк підтримує прагнення  українського уряду далі розвивати та удосконалювати систему публічних закупівель.

Під час зустрічі сторони попередньо домовилися провести спільний захід, на якому, зокрема, оприлюднять проміжні підсумки використання Світовим банком Prozorro у своїх проєктах. А також поточні результати впровадження в системі публічних закупівель ризик–індикаторів (проєкт впровадження системи автоматичних індикаторів ризиків, ризик-індикаторів для громадськості та Держаудитслужби реалізується за сприяння Світового Банку).

Окрім того, під час зустрічі обговорювалися питання удосконалення законодавства про публічні закупівлі, реформи системи публічних закупівель тощо.

Нагадаємо, держпідприємство «Прозорро» відповідно до рекомендацій Світового банку розробило та впровадило нову процедуру закупівель за правилами міжнародних донорів. Процедура для донорських закупівель  розроблена за принципом конструктора, що дозволяє міжнародним фінансовим установам використовувати Prozorro з урахуванням власних правил та вимог.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json