• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Потреби ринку праці вплинуть на реформу професійно-технічної освіти

9 листопада керівництво Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державного центру зайнятості, Національного агентства з питань кваліфікацій зустрілися з представниками Міжнародної організації праці (МОП) та програми EU4Skills: Кращі навички для сучасної України.

Основною метою зустрічі було обговорення Інформаційної системи про ринок праці (ІСРП), що впроваджується МОП у всьому світі, та включає надання МОП технічної допомоги країнам, які прагнуть її запровадити. ІСРП є мережею установ, осіб та інформації, що мають взаємно визнані ролі, домовленості та функції щодо формування, зберігання, поширення і використання інформації про ринок праці та відповідних результатів задля підвищення ефективності розробки й реалізації актуальних і дієвих інструментів політики та програм ринку праці. Проєкт МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії, надаватиме Україні допомогу у запровадженні ІСРП, включаючи інформаційну платформу .STAT, що дасть можливість збирати та зберігати данні, та інструменти для їх аналізу. Під час зустрічі Джемал Ходжіч, Старший технічний радник проєкту МОП, презентував інформаційні системи про ринок праці та запропонував перелік заходів для виконання.  

    «Держава зацікавлена у партнерстві задля ефективної побудови комплексної системи аналізу ринку праці, подальшої інтеграції отриманих даних з державним замовленням та актуалізації напрямків підготовки фахівців відповідно до поточної та перспективної потреб ринку праці в Україні. Для нас важливо провести ефективні та життєздатні зміни, щоб випускники могли знаходити роботу, а не поповняти перенасичені фахівцями галузі, у яких обмаль вільних робочих місць», - коментує перебіг проєкту Перша заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлія Свириденко. 

Проєкт EU4Skills допомагає Україні у зборі даних за робітничими професіями, що відповідає завданням ІСРП. Реформа професійно-технічної освіти, серед іншого, сфокусована на створенні Центрів досконалості з сучасним обладнанням і технологіями для навчання. Вони стануть хабами, де втілюватимуться кращі практики реформи і які ділитимуться своїм досвідом з іншим закладами по всій країні. Проєкт EU4Skills, що фінансується ЄС, Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією, триватиме впродовж 2019-2023 років. Наразі програма запроваджується у 7 пілотних регіонах: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій областях. Надалі досвід цих регіонів поширюватиметься на всю країну.  

Заступниця директора державного центру зайнятості Юлія Жовтяк подякувала представникам програми за надану регіональним працівників служби зайнятості допомогу у проведенні пілотних досліджень та наголосила на необхідності отримання максимально  практичних результатів від впровадження пілотних проєктів з подальшим поширенням в інші регіони, висловила зацікавленість у об’єднанні цієї роботи на платформі служби зайнятості.

Першим етапом впровадження ІСРП є підписання Меморандуму про взаєморозуміння з Міністерством, відповідальним за питання праці та зайнятості та Державною службою статистики України. Перша заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлія Свириденко запевнила у готовності Міністерства долучитися до такої угоди. 

Проєкт МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» - 5-річний Проєкт (2018 – 2020), бюджет якого охоплює 8,5 мільйонів доларів США. Проєкт МОП спрямований на підтримку реформи Державної служби зайнятості України, децентралізації політики зайнятості, розвитку підприємництва, покращення соціального діалогу та посилення ролі соціальних партнерів у ньому. 

 
 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json