Парламент ухвалив Закон України «Про ветеринарну медицину»
04.02.2021 | 14:23 | Прес-служба МінекономікиСьогодні, 4 лютого, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому проєкт Закону №3318 «Про ветеринарну медицину».
Над розробкою цього Закону більше трьох років працювали фахівці Мінекономіки, Держпродспоживслужби, проєкту технічної допомоги “Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні”, представники бізнес-асоціацій, а також народні депутати.
За прийняття Закону проголосувало 305 народних депутатів.
“Вдячні депутатам за підтримку цього важливого євроінтеграційного Закону, який імплементує 14 актів ЄС. Впровадження в Україні стандартів ЄС дозволить виробникам тваринницької продукції отримати ще більше конкурентних переваг для виходу на міжнародні ринки”, - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.
Також Закон:
-
є дерегуляційним - істотно скорочує кількість і строки видачі ветеринарних документів, передбачає безстрокову реєстрацію ветпрепаратів;
-
забезпечує діджиталізацію відповідної сфери відносин - дозволяє видачу дозвільних документів, а також рецептів на ветпрепарати в електронному вигляді;
-
посилює захист в Україні інтелектуальних прав на винайдені нові ветеринарні препарати;
-
посилює відповідальність за порушення в сферах ветеринарної медицини і благополуччя тварин.
«Оновлення державного регулювання в галузі ветеринарної медицини, благополуччя тварин і сфері ветпрепаратів назріло давно. Новий Закон дозволить посилити захист здоров’я і благополуччя тварин, сприятиме розвитку ветеринарної медицини, сільського господарства, міжнародної торгівлі», - підкреслив заступник Міністра Сергій Глущенко.
Детальніше про Закон України “Про ветеринарну медицину» читайте за посиланням: https://bit.ly/3d3mKZn
Нагадаємо, 17 червня 2020 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Закону № 3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин». До другого читання назву проєкту Закону було змінено. 5 листопада 2020 року Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради підтримав проєкт Закону №3318 і рекомендував Верховній Раді України прийняти його у другому читанні і в цілому.