• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

“Інтеграція до внутрішніх ринків ЄС є життєво важливою для відбудови української економіки”, - Юлія Свириденко за підсумками зустрічі з Валдісом Домбровскісом

“Інтеграція до внутрішніх ринків ЄС є життєво важливою для відбудови української економіки”, - Юлія Свириденко за підсумками зустрічі з Валдісом Домбровскісом

Подальшу підтримку України та інтеграцію до внутрішніх ринків ЄС обговорили 18 листопада 2022 року у Києві Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс. З українського боку до зустрічі доєдналися також Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко та заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка.

Україна вдячна представнику Єврокомісії за важливі кроки щодо фінансової підтримки України з боку ЄС, особливо в умовах повномасштабного вторгнення рф. Уряд очікує вже наступного тижня отримати 2,5 млрд євро чергового траншу макрофінансової допомоги.

Також наразі  опрацьовується пропозиція надати нашій державі до 18 млрд євро в рамках нового інструменту “Макрофінансова допомога плюс” наступного року. Це допоможе покрити значну частину фінансового дефіциту України. Кошти планується спрямувати на гуманітарну та соціальну сфери. Перша частина фінансування очікується вже у січні 2023 року.

“В умовах, коли росія продовжує атакувати та руйнувати українську інфраструктуру, фінансова підтримка від європейських партнерів є життєво важливою для нашої спроможності надалі протистояти агресії, долати енергетичну кризу та балансувати економіку. Не менш важливою задля відбудови України є інтеграція до внутрішніх ринків ЄС та поглиблення торговельних відносин”, - зазначила за підсумками зустрічі Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Сторони домовилися про підготовку оновленого Плану пріоритетних заходів щодо інтеграції до внутрішнього ринку ЄС

“Його головна мета - ще більше спростити торгівлю між Україною та Європейським Союзом, оскільки нинішня ітерація цього плану вже дала свої плоди. Завдяки всім заходам, і в тому числі скасуванню мит, лінії солідарності - експорт товарів з України до ЄС в нинішньому році, навіть в умовах війни, виріс у порівнянні з попереднім роком”, - підкреслила Юлія Свириденко. 

Під час зустрічі українська сторона також наголосила на важливості більш інтенсивної взаємодії в гірничо-металургійному комплексі:

“Україна зацікавлена у заміщенні російської залізної руди та металургійної продукції на європейському ринку. Це важливо як для того, щоб полегшити застосування санкцій проти європейських компаній, так і для подальшого сталого розвитку загальноєвропейського металургійного комплексу”, - додала Міністр економіки.

Також Україна наголосила на тому, що зацікавлена в продовжені дії автономних торгових заходів ЄС у вигляді незастосування мит до української продукції. ЄС розуміє раціональність цього питання, тож триває робота над його опрацюванням.

На зустрічі також йшлося про позитивний ефект від лібералізації автомобільного транспорту - як для українських, так і для європейських компаній. Три чверті імпорту товарів з ЄС здійснюється автомобільним транспортом, тому українська сторона акцентує на важливості в контексті торгівлі продовжити режим надання послуг транспортних перевезень автомобілями без застосування системи дозволів.

Сторони також приділили увагу підготовці проекту долучення України до спільного простору роумінгу. Він має стати пілотним проектом з поширення на Україну режиму внутрішнього ринку Європейського Союзу. І буде моделлю для подальшої правової інтеграції до внутрішнього ринку ЄС.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json