• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Хартія стійкості людського капіталу допоможе зробити ринок праці більш інклюзивним та відкритим, — Юлія Свириденко

Засідання Ради безбар’єрності.

Міністерство економіки разом з бізнесом працює над підготовкою Хартії стійкості людського капіталу, яка сприятиме подоланню бар’єрів на ринку праці. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України - Міністерка економіки України Юлія Свириденко на засіданні Ради безбар’єрності.  

«Під чаc URC 2024 у Берліні ми запустили роботу над Хартією стійкості людського капіталу, яка має стати одним із інструментів для подолання бар’єрів на ринку праці. Дотримання бізнесом принципів Хартії допоможе підвищити стійкість компаній до кризових ситуацій, сприятиме забезпеченню гендерної рівності в оплаті праці, формуванню інклюзивного середовища для людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та молоді. Сприятиме створенню політики підтримки ветеранів та ветеранок у бізнесі, включаючи їхнє працевлаштування, менторську підтримку. Полегшить доступ до нових можливостей навчання та підвищення кваліфікації», - зазначила Юлія Свириденко. 

За її словами, Хартію стійкості людського капіталу планують презентувати на Ukraine Recovery Conference 2025. Наразі до роботи над документом долучились 20 великих українських роботодавців, кількість учасників Хартії планують розширити до 500.  

Хартія стійкості людського капіталу — це проєкт принципів, яких має дотримуватися бізнес, щоб зробити своє робоче середовище безбар’єрним. Зокрема, серед таких принципів:

  • сприяння здоров’ю, добробуту працівників - для його реалізації бізнес може запроваджувати корпоративні програми ментального здоров’я, практики гнучкого графіку та зниження ризику вигорання;
  • надання доступу до освіти і розвитку професійних навичок - це можуть бути програми профорієнтації, перенавчання, підвищення кваліфікації;
  • справедливої оплати праці чи створення гнучких, гібридних та віддалених форм праці;
  • підтримки ветеранів і мобілізованих через збереження робочого місця, гнучкість;  
  • створення технологічних рішень для різних користувачів, наприклад, для працівників із порушеннями слуху чи зору; 
  • формування політик, що враховують потреби батьків, опікунів, одиноких матерів тощо.

Планується також створення онлайн-платформи, яка дозволить компаніям отримати доступ до методичних матеріалів та ділитися найкращими практиками з впровадження принципів безбар’єрного працевлаштування.

Окрім цього, ми розробляємо стандарти людиноцентричного бізнесу. Так, Міністерство економіки України у співпраці з бізнес-партнерами запроваджуватиме систему моніторингу, на основі якого бізнес отримуватиме статус людиноцентричного.

Довідково

Метою політики безбар’єрності є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права. Йдеться про доступ людини до роботи, інформації, освіти, сфери послуг, можливість вільно пересуватися в просторі, соціалізуватися та залучатися в життя громади. Політика безбар’єрності має стати наскрізною та включатися до всіх довгострокових рішень та програм на національному та місцевому рівні.

Ініціатива «Без бар’єрів» започаткована Першою Леді України Оленою Зеленською. У 2021 році Уряд схвалив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року. Цього року Уряд затвердив План заходів на 2023–2024 роки з реалізації Стратегії безбар’єрності.

 З метою створення безбар’єрного простору при Кабінеті Міністрів було утворено тимчасовий консультативно-дорадчий орган — Раду безбар’єрності. Її діяльність визначається в Положенні про Раду безбар’єрності.

Розробку Хартії стійкості людського капіталу було проголошено на Конференції з відновлення України URC 2024, яка відбулась в червні 2024 року у Берліні. Ініціативу реалізує Міністерство економіки України, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Академія Фольке Бернадотта (FBA), за підтримки компанії Корн Феррі Україна. 

 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json