• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

У Києві відбулося тринадцяте засідання Керівного комітету Української платформи донорів

В Києві відбулося тринадцяте засідання Керівного комітету Української платформи донорів.

Міністерство економіки України взяло участь у тринадцятому засіданні Керівного комітету Української платформи донорів. Представники Уряду, країн G7 та Європейського Союзу провели цей захід у Києві. Зустріч зібрала високопоставлених членів Платформи, спостерігачів та представників міжнародних фінансових установ, які засвідчили свою солідарність з Україною. Надання ефективної підтримки у відновленні та відбудові України залишається ключовим пріоритетом для членів Платформи, які мають намір і надалі посилювати свою участь у цьому напрямку.  

Засідання відкрив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль разом із  Генеральним директором з питань сусідства та переговорів щодо розширення Герт-Ян Коопман від Європейської Комісії, Виконуючим обов'язки координатора допомоги США Європі, Євразії та Центральної Азії у Державному департаменті США Крістофером Берґаустом. 

Серед ключових тем, які обговорювалися на тринадцятому засіданні Керівного комітету Платформи:

 - забезпечення фінансування бюджетних потреб України, 

- продовження та розширення міжнародної допомоги, 

- впровадження реформ з основним акцентом на перспективу членства України в ЄС, 

- стимулювання прямих іноземних інвестицій і збільшення участі ролі приватного сектору у відбудові. 

«Приватний сектор відіграє сьогодні вирішальне значення у відновленні України та економічному зростанні. Уряд вже реалізує ряд дієвих ініціатив з підтримки українських підприємств й іноземного бізнесу, готового працювати в нашій країні. Нині ми потребуємо більше якісних приватних проєктів і працюємо над ініціативою з їх підготовки. Також розширюємо інструменти захисту інвестицій та екосистему їх залучення: до розробки нових ініціатив долучаємо країни-партнери, МФО,  фонди прямих інвестицій, аби спрямувати капітал в пріоритетні сектори. І координація цих зусиль в рамках Української платформи донорів є дуже важливою», - наголосив Перший заступник Міністра економіки Олексій Соболев.

Під час заходу представники Платформи також відзначили успіх України у виконанні Плану для Ukraine Facility та значний прогрес у впровадженні реформи управління публічними інвестиціями (Рublic Investment Management). Важливою частиною реформи PIM є механізми підготовки проєктів, що розробляються, – Ukraine PPF та Ukraine FIRST. Перший адмініструватиме Уряд України за підтримки Світового банку, другий адмініструватиме ЄІБ та ЄБРР за фінансової підтримки ЄК. Очікується, що обидва механізми повноцінно запрацюють в найближчі місяці. 

Міжнародні партнери наголосили і на важливості страхування військових ризиків для підтримки інвестицій та міжнародної торгівлі, зокрема  - повернення глобального перестрахового бізнесу в Україну.

Під час заходу відбулося і обговорення подальшої співпраці з Консультативною радою бізнесу (Business Advisory Council). Це об'єднання бізнес-лідерів з різних країн, що надає поради та практичні консультації Українській платформі донорів. Олексій Соболев наголосив на практичній важливості консультацій ВАС і висловив побажання, що Україна отримає унікальні, практичні та орієнтовані на бізнес поради щодо вирішення конкретних перешкод задля залучення іноземних інвестицій. Також зазначив, що уряд заохочує особисту участь керівників компаній для залучення інвестицій через підписані угоди, створення спільних підприємств і нові партнерства.    

Наступна зустріч Української платформи донорів відбудеться вже в липні на  Конференції з відновлення України 2025 (URC 2025) в Римі.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json