Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
13.03.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7499 / 7344
Підкажіть будь ласка. Для участи у тендері учасник надав довідку в довільній формі про те що відомості про юридичну особу, яка є учасником, не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, згідно п.2 ч.1 ст.17. Але, як Переможець торгів той самий учасник таку довідку не надав, надання якої вимагалось тендерною документацією. Як потрібно поступити? Відхилити цю тендерну пропозицію на підставі ч.1 ст.30 або прийняти до уваги надання відповідної довідки учасником поданих з пропозицією.
Відповідь
10.03.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
8301 / 8429
Відповідно до ч.4 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Також, ця частина містить в собі перелік випадків для зміни істотних умов договору про закупівлю, які вказують на той факт, що тендерна пропозиція повинна містити в собі у тому числі ціну за одиницю товару. Відповідно до ст. 25 Закону тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у статті 17 Закону і в тендерній документації, та завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації. В листі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, від 27.10.2016, № 3302-06/34323-06 міститься інформація щодо подання документів тендерної пропозиції, а саме: … таким чином, завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації, здійснюється учасниками саме до закінчення строку подання тендерних пропозицій. Проте, ціну за одиницю товару, замовник не може отримати з документів, завантажених в систему до закінчення строку подання тендерних пропозицій: по-перше, це технологічно не можливо, оскільки аукціон відбується «за загальною специфікацією», по-друге, ціна тендерної пропозиції учасника може зменшуватись за результатами електронного аукціону. З метою отримання ціни за одиницю товару, замовником в тендерній документації встановлюється вимога про надання відповідної комерційної пропозиції із зазначенням ціни за одиницю товару, яка завантажується в систему після проведення аукціону (в тендерній документації зазначаються вимоги до форми та змісту комерційної пропозиції та строки її завантаження, іноді вимагається до комерційної пропозиції долучити калькуляцію ціни одиниці послуги, наприклад). Прошу консультації з наступного приводу: 1) Чи вірне твердження: «Зважаючи на приписи ч.4 ст.36 Закону комерційна пропозиція, завантажена в систему вже після аукціону, є складовою тендерної пропозиції»; 2) У випадку, якщо комерційна пропозиція, завантажена в систему вже після аукціону, не відповідає вимогам тендерної документації, то пропозиція учасника може бути відхилена згідно з пунктом 4 частини 1 статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» – тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Відповідь
10.03.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
8066 / 7937
Прошу Вас дати роз’ясн ення стосовно процедури закупівлі No UA - 2017 - 01 - 27 - 002835 - b учасником ТОВ «Альфа трейдінг - К» було надано при закупівлі найнижчу ціну та доданий пакет документів в сканованому вигляді. Що на момент підписання протоколу про прийняття рішення не порушувало законодавства. Але згідно Додатку 3 Тендерної документації та згідно статті 17 закону переможець торгів у строк що не перевищує 5 ти днів з дати оприлюднення на веб порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укла сти договір, повинен надати на адресу замовника у паперовому вигляді з супровідним листом пакет документів. Учасник ТОВ «Альфа трейдінг - К, пакет документів в строки не надало. Скажіть будь ласка чи вважається порушенням якщо учасник надасть пакет документі в не в строки ? так як документація наступного учасника ТОВ КМП ФІРМА «ЕКОТЕП» не має повного пакету потрібних документів, які повинні були бути в сканованому вигляді підшиті на майданчику прозоро. А ціна наступного учасника значно перевищує ціни попер едніх учасників. КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району м. Києва
Відповідь
01.03.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
7556 / 7437
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Директору департаменту регулювання публічних закупівель О.Є. Стародубцеву Шановний Олександре Євгенійовичу! Звертаюсь до Вас з проханням розглянути питання формування очікуваної вартості предмету закупівлі. Для прикладу, згідно Правил техніки безпеки у вугільних шахтах необхідно забезпечувати шахтарів засобами індивідуального захисту, зокрема саморятівниками. Термін експлуатації саморятівника – 5 років. Ціна одного саморятівника ШСС-1П за результатами проведених у 2017 році аукціонів склала 8326,44 грн., минулого року ціна такого ж саморятівника складала 7407,84грн. (умови DDP). Виготовляються саморятівники на Донецькому заводі гірничорятувальної апаратури (ДЗГА) розташованому в м. Донецьк. Аналогічний саморятівник ШСС-1П в Росії коштує 6200 руб., тобто на українському ринку ціна одиниці завищена в 3 рази. 22.02.2017р. тендерним комітетом ДП «Львіввугілля» оголошено відкриті торги з публікацією англійською мовою щодо визначення постачальника 2350шт. саморятівників (необхідних для виконання вимог Правил безпеки у 2017 році). Очікувана вартість закупівлі 19 568 450грн. Постачальник саморятівників 2016-2017 років ТОВ «Компанія Промторг» листом від 23.02.2017р. №23/02-1 повідомив ДП «Львіввугілля» про припинення 01.04.2017р. заводом ДЗГА виробництва саморятівників ШСС-1П та запропонував саморятівник ШСС-1П КS по 9500грн. за одиницю (умови EXW) виробництва DEZEGA SP (Турція). Таким чином, тендерний комітет повинен скасувати оголошені торги та розпочати нову процедуру закупівлі. Чи є підставою письмове повідомлення потенційного учасника для збільшення очікуваної вартості предмету закупівлі. Така ж ситуація з вогнегасниками ВП-8 та ВВШ-9(з), що застосовуються на шахтах. ПРАТ «Макіївський завод «Факел» перемістивши виробничі потужності у Запорізьку обл. пропонує Вогнегасники ВП-8 за ціною 1476 грн. та Вогнегасник ВВШ-9(з) – 978грн. при середній ціні на українському ринку вогнегасника ВП-9 - 400грн.
Відповідь
23.02.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7517 / 7287
Добрий день! Відповідно до аб.1 ч.3 ст.17 ЗУ "Про публічні закупівлі" зазначено, що спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі. В тож же час у аб.2 ч.3 ст.17 зазначено , що переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті. Питання : чи потрібно у Переможця вимагати документальне підтвердження щодо відсутності заборгованості зі сплати податків та зборів ?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2