Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.04.2024 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
165 / 169
Доброго дня! Питання щодо локалізації. 1. Якщо під час закупівлі робіт планується придбання різних товарів, які є в переліку пункту 6-1 розділу Х "Прикінцевих та перехідних положень" ЗУ "Про публічні закупівлі" (наприклад, насоси, трансформатори та генератори), вартісну межу, яка становить або перевищує 200 тис.грн. для застосування вимог щодо ступеню локалізації розраховувати, виходячи із загальної вартості всіх одиниць таких товарів чи окремо за кожним найменуванням таких товарів? 2. Чи розповсюджуються умови пункту 43 Особливостей на виправлення невідповідностей, пов'язаних з інформацією та/або документами, які вимагаються замовником на підтвердження ступеня локалізації?
Відповідь
19.04.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
66 / 83
Під час воєнного стану замовник може проводити спрощені закупівлі відповідно до наказу ДП «Прозорро» № 25, яким затверджено Інструкцію про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в Особливостях. З огляду на п. 1 Інструкції та норми п. 11 Постанови № 1178 Наказ № 25 та затверджена цим наказом Інструкція можуть застосовуватися замовником у разі закупівлі: товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту) до 100 тис. грн; послуг з поточного ремонту до 200 тис. грн; робіт, вартість яких до 1,5 млн грн. В разі проведення Спрощеної закупівлі за наказом №25 скажімо на роботи до 1,5 млн, в складі яких є локалізований товар: чи потрібно вимагади довідку/інформацію про локалізацію? Чи потрібно вимагати документи по пункту 13-1 Постанови Уряду №861, зважаючи що у цьому пункті йдеть про тендерну пропозицію та тендерну документацію, при цьому ці поняття не застосовуються при проведенні спрощеної закупівлі за Наказ № 25?
Відповідь
07.03.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
446 / 456
Стосовно закупівель товарів, вартість яких дорівнює або перевищує суми, зазначені в Угоді про державні закупівлі, укладеній 15 квітня 1994 р. в м. Марракеші, із змінами, внесеними Протоколом про внесення змін до Угоди про державні закупівлі, вчиненим 30 березня 2012 р. в м. Женеві, а також положеннях про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема, угодах про вільну торгівлю, в гривневому еквіваленті на дату закупівлі і країною походження яких є країни, з якими Україна уклала такі угоди, та країни, які є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі, що підтверджується сертифікатом про походження товару. У нашому випадку ми надаємо товари походженням з Німеччини. На сайті Мінекономіки та Верховної ради не знайшли відповідної угоди саме з Німеччиною. Будь ласка, надайте посилання на цю угоду (договір). Цей запит на консультацію дублюю, оскільки у попередньому запиті вказала електронну пошту укрнет, яка наразі недоступна ("впав" сайт).
Відповідь
07.03.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
374 / 353
Стосовно закупівель товарів, вартість яких дорівнює або перевищує суми, зазначені в Угоді про державні закупівлі, укладеній 15 квітня 1994 р. в м. Марракеші, із змінами, внесеними Протоколом про внесення змін до Угоди про державні закупівлі, вчиненим 30 березня 2012 р. в м. Женеві, а також положеннях про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема, угодах про вільну торгівлю, в гривневому еквіваленті на дату закупівлі і країною походження яких є країни, з якими Україна уклала такі угоди, та країни, які є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі, що підтверджується сертифікатом про походження товару. Питання: йдеться про товари з Німеччини. За яким офіційним посиланням можна знайти угоду з цією країною?
Відповідь
22.02.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
676 / 727
Просимо надати роз’яснення з наступного питання. Відповідно до п.6 ПОСТАНОВИ від 2 серпня 2022 р. № 861 "Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів та проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва" (далі Постанова) - Заявка разом із калькуляцією собівартості товару у поточному році подається безоплатно виробником товару в електронній формі шляхом заповнення електронних форм з окремими полями на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель. п. 10. Перелік формується щороку за результатами автоматичного опрацювання поданих виробником заявок на веб-порталі. Запис про включення товару до переліку чинний протягом року, в якому була подана заявка. Відповідно до викладеного у разі якщо Виробником додано товар в перелік у 2023 році, то запис про включення чинний виключно в 2023 році. У разі якщо закупівлю оголошено в 2024 році, і учасник запропоновув товар що міститься в переліку з датою додавання у 2023 році, при цьому відсоток локалізації відповідає і межам встановленим у 2023 і у 2024. То чи підлягатиме така пропозиція відхиленню, так як закупівля здійснюється у 2024 році, і відповідно відсутній запис про додавання товару до переліку у поточному 2024 році ? Так як запис внесений в попередньому році втачає чинність. Згідно п.12 Постанови 12. У разі неподання заявки на щорічне підтвердження відповідності товару, виявлення недостовірності інформації, зазначеної виробником товару, або у разі невідповідності товару критеріям локалізації поточного року, чи ступеню локалізації, передбаченому додатковим переліком товарів, що затверджується Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 3 пункту 6-1 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону, товар автоматично виключається з переліку. Станом на 22.02.24 року товари не виключаються з переліку, чи означає це що записи про включення товарів до переліку які містяться в переліку є чинними, навіть якщо дата їх додавання в 2022 році або в 2023 році ?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2