Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
26.10.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
4907 / 4919
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі», договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про публічні закупівлі», процедурами закупівлі є: а) конкурентні процедури (ч. 1 ст. 13 Закону): - відкриті торги; - торги з обмеженою участю; - конкурентний діалог. б) виняткова процедура (ч. 2 ст. 13 Закону): - переговорна процедура. В силу ч. 3 ст. 13 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник здійснює процедури закупівлі шляхом використання електронної системи закупівель. Аналогічною є вимога до процедури проведення спрощеної закупівлі. Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі», спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону. Виходячи з вищевикладеного, договором про закупівлю є договір, укладений за результатами проведення наступних процедур: - відкриті торги; - торги з обмеженою участю; - конкурентний діалог; - переговорна процедура; - спрощена закупівля. Всі вказані процедури проводяться виключно з використанням електронної системи закупівель. Таким чином, в силу положень Закону України «Про публічні закупівлі», договір про закупівлю може бути укладений лише з використанням електронної системи закупівель. Отже, договори, укладені без використання електронної системи закупівель не є договорами про закупівлю в розумінні п. 6 ч. 1 ст. 1 та інших положень Закону України «Про публічні закупівлі». Разом з тим, відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме, звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель - протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про закупівлю. У зв’язку з вищевказаним, прошу надати роз’яснення з приводу наступних питань. 1. За якою процедурою договори про закупівлю можуть укладатись без використання електронної системи закупівель? 2. Чи договори, укладені без використання електронної системи закупівель можуть набувати статусу договору про закупівлю в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі»? 3. Чи чинною редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» допускається укладення хоч одного виду договору, який би одночасно був договором про закупівлю та був укладеним без використання електронної системи закупівель? 4. Чи чинною редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» допускається існування договорів, на які розповсюджується дія п. 13 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі», адже предметом правового регулювання вказаної норми є саме договори про закупівлю?
Відповідь
05.10.2021 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3381 / 3409
Оприлюднився звіт про виконання договору про закупівлю без оплати
Відповідь
29.09.2021 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3013 / 3007
Доброго дня! Відповідно до пункту 12 частини першої статті 10 Закону України "Про публічні закупівлі" звіт про виконання договору про закупівлю оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання. При розірванні договору від якої дати розпочинається відлік строку для оприлюднення звіту - від дати укладення угоди про розірвання договору чи від дати з якої сторони домовились, що дія договору буде припинена? (Наприклад, дата укладення угоди про припинення дії договору - 10.10.2021, а останній день дії договору - 20.10.2021)
Відповідь
20.09.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
2708 / 2909
Прошу надати роз'яснення чи поширюються положення пункту 12 частини першої статті 10 ЗУ "Про публічні закупівлі" на випадки, коли строк дії договору чи строк виконання зобов'язань по договору завершився, але договір не виконано та оскаржено до суду, якщо в пункті 12 вказано лише щодо випадків закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами. При цьому, в частині дев'ятій статті 41 передбачено, що у разі закінчення строку дії договору про закупівлю, виконання договору про закупівлю або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю, тобто закінчення строку дії договору без будь-яких умов.
Відповідь
09.09.2021 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
3140 / 3149
В Звіті про результати проведення закупівлі назва номенклатурної позиції предмета закупівлі вказано - труба сталева 102*5 в кількості 192 м, відводи сталеві 108*5(90) ст.3 - 4 шт.; в Договорі купівлі продажи, укладеним з переможцем тендерної закупівлі і опублікованом в системі Е-тендер вказано труба сталева БЕЗШОВНА 102*5, відводи 108*5(90) ст.3. УДКСУ відмовляє в реєстрації договору, аргументуя, що це різні номенклатурні позиції предмета закупвлі. Просимо надати надати розяснення та допомогу в подальшій роботі щодо реєстрації договору в органах УДКСУ. З повагою, КДКЕТ
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2