Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
25.04.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2256 / 2335
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022, № 2120-IX платники податків, які переходять на сплату єдиного податку у 2% не можуть бути платниками ПДВ. Питання: чи є обов’язковим укладання додаткових угод до договорів надання послуг, які було укладено за результатами процедур публічних закупівель у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі», з метою зазначення зміни суми договору внаслідок відміни нарахування ПДВ до вартості послуг без ПДВ для уникнення ускладнень із оплатою таких послуг органами Державної казначейської служби України та/або інших порушень законодавства України в частині публічних закупівель та використання бюджетних коштів, або достатньо лише повідомити бюджетну установу про перехід на спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку 2% та надавати в подальшому розрахункові документи вже без відображення ПДВ?
Відповідь
21.04.2022 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1846 / 1798
Якщо Замовником товарів, послуг чи робіт є військова частина, чи звільняється вона від сплати ПДВ?
Відповідь
19.04.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2545 / 2508
18.02.2022 було проведено тендерну закупівлю на суму 326740 грн. з ПДВ. На даний час постачальник вносить зміни до договору, що ціна без ПДВ. При цьому, сума договору не зменшуються, ціна за одиницю товару без ПДВ така сама, як і з ПДВ Чи правильно це ? Чи можно спиратися на п.6 ст 41 ЗУ "Про публічні закупівлі" в цьому випадку, адже сума договору лишається тою самою. Допоможіть, будь-ласка.
Відповідь
14.04.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2602 / 2525
ТОВ «Радник», що надає комплексні послуги у сфері публічних закупівель, на звернення замовників публічних закупівель щодо зміни системи оподаткування, звертається до Міністерства економіки України (далі-Мінекономіки) щодо питання зміни ціни у договорі про закупівлю у зв’язку із зміною ставок податків і зборів. Відповідно до пункту 6 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон) істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування – пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування. У листі вих. № 3302-06/1340-06 від 17.01.2017 Мінекономіки зазначало, що зміна системи оподаткування платником (перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну) не визначена Законом, як підстава для зміни умови договору про закупівлю відповідно до пункту 6 частини четвертої статті 36 попередньої редакції Закону 24.03.2022 Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», яким була внесені зміни до системи оподаткування, зокрема з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільняються від сплати ПДВ операції з ввезення товарів на митну територію України платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, що сплачують податок за ставкою 2%. Окрім товарів, які мають походження з країни-агресора. Так, у замовників та постачальників публічних закупівель виникає питання: 1. чи є вищезазначені законодавчі зміни підставою для внесення змін до укладених договорів про закупівлю згідно пункту 6 частини 5 статті 41 Закону? 2. у яких випадках замовник може використовувати пункт 6 частини 5 статті 41 Закону (прохання навести приклад коли замовник може скористатись цією підставою). Просимо надати роз’яснення з вищезазначених питань. Запитувану інформацію просимо надати у визначений законодавством строк на електронну адресу [email protected] Контактний телефон 80932076175
Відповідь
11.03.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2835 / 2914
Доброго дня! За результатами відкритих торгів укладено договір на закупівлю бензину і дизельного палива по ціні 29,94 грн. з ПДВ за 1 літр. та передбанено порядок оплати - після поставки товару. На даний час Учасник намагається підняти ціну до 45 грн з ПДВ за 1 літр. ( довідки Торгово-промислової палати про коливання ціни чи будь-якого іншого підтверджуючого документу не надає, лише аргументує свої вимоги введенням воєнного стану) та виставляє вимогу про постачання товару лише на умовах попередньої оплати. Як в даному випадку діяти Замовнику? Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2