Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Комунальне некомерційне підприємство «Міська поліклініка № 18» Харківської міської ради
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Щодо локалізації
Суть питання: Добрий день! Запит надаємо повторно. Попередній запит подавали 29.05.2025 р.
Комунальне некомерційне підприємство «Міська поліклініка № 18» Харківської міської ради планує закупити роботи протипожежного призначення, а саме: код ДК 021:2015: 45450000-6 – Інші завершальні будівельні роботи (Капітальний ремонт внутрішнього протипожежного водопроводу) на суму понад 200 тис. грн. До локального кошторису на закупівлю включена комплектна багатонасосна установка пожежогасіння з 2-х насосів (насосна станція). Тобто, закупаються роботи, при цьому підрядник під час виконання робіт, зобов’язаний, зокрема, встановити насосну установку (станцію пожежогасіння).
Відповідно до п. 6-1 Розділу X Закону України «Про публічні закупівлі» тимчасово, з 2022 року строком на 10 років, встановлюються такі особливості здійснення закупівель, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень:
1) замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує:

у 2024 році - 20 відсотків;
у 2025 році - 25 відсотків;
у 2026 році - 30 відсотків;

Відповідно до абз 2. п. 6-1 Розділу X Закону України «Про публічні закупівлі» особливості здійснення закупівель, визначені цим пунктом, застосовуються до таких товарів:
насоси та компресори;
насоси;
насоси для рідин;
відцентрові насоси та підіймачі рідин.
Просимо проконсультувати та надати відповідь на наступне питання: Чи потрібно застосування особливостей закупівель, визначених п. 6-1 Розділу X Закону України «Про публічні закупівлі» (щодо ступеню локалізації), у разі закупівлі робіт, які здійснюються з матеріалів та обладнання Підрядника, якщо до такого обладнання включено комплектну багатонасосну установку пожежогасіння з 2-х насосів (насосна станція пожежогасіння тощо)?
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 235/2025
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на аналогічне питання міститься в запиті № 226/2025, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням:
https://me.gov.ua/InfoRez/Details/06fbf1fd-8ac0-4004-b97f-9831a18b7ee1?lang=uk-UA
Водночас звертаємо увагу, що у розділі Консультації з питань закупівель реалізована можливість пошуку інформації. У разі якщо аналогічне за змістом питання надходило до інформаційного ресурсу, відповідь на нього розміщена у цьому розділі. У зв’язку з цим пропонуємо попередньо користуватися пошуком у зазначеному розділі. 
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель та конкурентної політики Міністерства економіки України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2