Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Персональний склад Комітету

 

Постійні представники Уряду у складі Комітету з призначення

 

Ігор Петрашко

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Має понад 20 років досвіду в сфері економіки, менеджменту та управління. З  1996 року працював у провідних українських та міжнародних компаніях у сфері консалтингових та інвестиційних послуг. Зокрема, у 2004-2007 рр. був менеджером і партнером аудиторської  компанії “Ernst&Young”. З 2007 по 2012 р. працював керівником відділу інвестиційно-банківської діяльності та департаменту корпоративного бізнесу в банківських установах. З 2013 р. працював заступником генерального директора агрохолдингу UkrLandFarming.

Отримав дипломи Державного університету “Львівська політехніка” за напрямами “Менеджмент” та “Інженер-економіст”, а також здобув кваліфікацію юриста  у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Має диплом MBA бізнес-школи при університеті Вандербільта (США).

Сергій Марченко

Міністр фінансів України

З 2002 року працював на різних посадах в Міністерстві фінансів України, Державній фіскальній службі, Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, Секретаріаті Кабінету Міністрів України.

З 2011 року працював у Координаційному центрі з упровадження реформ при Президентові України. В подальшому працював експертом в Bendukidze Free Market Center та був академічним директором спільної програми KSE та GIZ 2015-2016 років «Лідерство в державних фінансах». Протягом 2016-2018 рр. працював заступником Міністра фінансів України. Далі до травня 2019 року обіймав посаду заступника Глави Адміністрації Президента України. 30 березня 2020 року призначений Міністром фінансів України.

Закінчив Академію державної податкової служби України, де здобув ступінь магістра управління державними фінансами. Має науковий ступінь кандидата економічних наук.

Незалежні члени Комітету з призначення

 

Джейсон Пеллмар

Голова Комітету - Голова регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Білорусі

Працює у IFC з 2010 року, відповідає за реалізацію інвестиційної програми корпорації в Україні у понад 3 мільярди доларів США, приблизно у 300 мільйонів доларів США в Білорусі і майже 200 мільйонів доларів США в Молдові. Протягом трьох років був відповідальним у IFC за розвиток нового бізнесу в М'янмі у таких секторах – інфраструктура, агробізнес, виробництво та сектор послуг. До того працював у Туреччині, де керував інфраструктурними проектами на Близькому Сході та у Північній Африці. До приходу в IFC керував портфелем енергетичних активів GE Energy Financial Services (Коннектикут/США). Отримав ступінь магістра у галузі міжнародних фінансів та російсько-євразійських досліджень від Джона Хопкінса у Школі перспективних міжнародних (SAIS), був науковим співробітником Програми імені Фулбрайта (Росія).

 

Маттео Патроне

Керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку у країнах Східної Європи

Має понад 25 років досвіду роботи в інвестиційній галузі та фінансах. Виконував обов’язки члена наглядової ради та ради директорів в різних компаніях, що інвестують у фонди прямих інвестицій. Приєднався до ЄБРР у 2008 році, почав працювати у департаменті корпоративних інвестицій офісу Банку у Лондоні. У 2012 році очолив офіс ЄБРР у Сербії, а в 2015 році був призначений на посаду Директора та Регіонального глави ЄБРР у Румунії і Болгарії. Під його керівництвом інвестиції ЄБРР в ці країни склали понад 3 млрд євро. Отримав ступінь МВА в INSEAD і ступінь магістра з відзнакою з машинобудування в Університеті Генуї.

 

Йоста Люнгман

Постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні

Приєднався до МВФ 2007 року, працював у Податково-бюджетному департаменті МВФ та Департаменті Близького Сходу та Центральної Азії. Має суттєвий досвід роботи зі східноєвропейськими та перехідними економіками. Долучився до фіскальної реформи у Молдові, Чорногорії, Ірландії, Угорщині, Сербії, Киргизькій Республіці, Кувейті, Омані та інших країнах. До роботи у МВФ займав посаду Міністра фінансів Швеції. Отримав ступінь з економіки в Університеті Упсала.

 

Марчін Свєнчицький

бізнес-омбудсмен України

Пан Свєнчіцький – польський політик та економіст, колишній міністр зовнішньоекономічних зв'язків та заступник міністра економіки, а також мер Варшави. Останні 8 років він був депутатом польського Сейму, де обіймав посаду заступника голови української парламентської групи. Він також консультував український уряд з реформи децентралізації у 2014-2015 роках і був керівником проекту ЄС-ПРООН «Блакитна стрічка» в Києві у 2007-2011 рр. У жовтні 2019 року Призначений бізнес-омбудсменом в Україні.

Персональний склад незалежних недержавних експертів, які входять до Комітету з призначення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2019 року № 346.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2