Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Персональний склад Комітету

 

Постійні представники Уряду у складі Комітету з призначення

Юлія Свириденко

Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України

З 2008 по 2015 рік працювала у приватному секторі.

З 2015 року працювала на керівних посадах у Чернігівській обласній державній адміністрації: очолювала Департамент економічного розвитку, обіймала посаду першого заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації, з липня по грудень 2018 року виконувала обов’язки голови обласної державної адміністрації.

У вересні 2019 року призначена на посаду заступника Міністра, а з липня 2020 року – першого заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Указом Президента України 22 грудня 2020 року призначена Заступником Керівника Офісу Президента України.

4 листопада 2021 р. призначена на посаду Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економіки України.

Закінчила Київський національний торговельно-економічний університет, де здобула ступінь магістра за спеціальністю «Менеджмент антимонопольної діяльності».

Сергій Марченко

Міністр фінансів України

З 2002 року працював на різних посадах в Міністерстві фінансів України, Державній фіскальній службі, Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, Секретаріаті Кабінету Міністрів України.

З 2011 року працював у Координаційному центрі з упровадження реформ при Президентові України. В подальшому працював експертом в Bendukidze Free Market Center та був академічним директором спільної програми KSE та GIZ 2015-2016 років «Лідерство в державних фінансах». Протягом 2016-2018 рр. працював заступником Міністра фінансів України. Далі до травня 2019 року обіймав посаду заступника Глави Адміністрації Президента України. 30 березня 2020 року призначений Міністром фінансів України.

Закінчив Академію державної податкової служби України, де здобув ступінь магістра управління державними фінансами. Має науковий ступінь кандидата економічних наук.

Незалежні члени Комітету з призначення

 

Олена Волошина

Керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні

IFC, член Групи Світового банку, створює для людей можливості подолати бідність і поліпшити життя. Корпорація сприяє сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, підтримуючи розвиток приватного сектора, мобілізуючи приватний капітал, а також надаючи компаніям й урядам консультативні послуги та послуги з управління ризиками.

Координуючи діяльність IFC в Україні, пані Волошина відповідає за залучення інвестицій і здійснює нагляд за вже існуючими інвестиційними проектами. Вона також бере активну участь у роботі консультативних проектів, що їх IFC впроваджує в Україні.

До свого призначення у грудні 1996 року обіймала посаду заступника керівника проекту, а пізніше – керівника проекту IFC «Мала приватизація в Україні» (1994–1996). Координувала роботу консультантів з малої приватизації у 18 містах України та зв’язки IFC з урядом України на всіх рівнях.

Розпочала кар’єру в IFC у 1992 році, коли корпорація здійснила свої перші операції в Україні. Відтоді обіймала кілька посад, що дозволило їй набути широкого дорадчого досвіду з питань приватизації та інвестицій.

Закінчила факультет іноземних мов Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка у 1985 році та після закінчення аспірантури у 1990 році захистила кандидатську дисертацію з лінгвістики.

 

 

Маттео Патроне

Керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку у країнах Східної Європи та Кавказу

Має понад 25 років досвіду роботи в інвестиційній галузі та фінансах. Виконував обов’язки члена наглядової ради та ради директорів в різних компаніях, що інвестують у фонди прямих інвестицій. Приєднався до ЄБРР у 2008 році, почав працювати у департаменті корпоративних інвестицій офісу Банку у Лондоні. У 2012 році очолив офіс ЄБРР у Сербії, а в 2015 році був призначений на посаду Директора та Регіонального глави ЄБРР у Румунії і Болгарії. Під його керівництвом інвестиції ЄБРР в ці країни склали понад 3 млрд євро. Отримав ступінь МВА в INSEAD і ступінь магістра з відзнакою з машинобудування в Університеті Генуї.

 

Ваграм Степанян

Постійний Представник МВФ в Україні

Ваграм Степанян, працює понад 12 років у МВФ, займаючись широким колом питань в багатьох країнах. Під час свого останнього призначення він був провідним економістом МВФ в ОАЕ.

Пан Степанян працював над монетарними, фіскальними та структурними реформами, включно з реформою корпоративного управління у державних підприємствах, в Албанії, Чорногорії, Угорщині, Румунії, Омані, ОАЕ та багатьох інших країнах. До приходу в МВФ Ваграм Степанян працював у Світовому банку.

Отримав освіту в сфері економіки, бізнес-адміністрування та фінансів у Вірменському державному економічному університеті, Американському університеті Вірменії та Лондонському університеті відповідно.

Матті Маасікас

посол Європейського Союзу, голова Представництва ЄС в Україні

Естонський дипломат, з 1994 по 1996 роки працював у Парламенті Естонії. З 2001 по 2005 рік перебував на посаді Посла Естонії у Фінляндії. З 2005 по 2008 роки - Генеральний секретар Міністерства закордонних справ Естонії. Протягом 2009-2011 років працював у інституціях ЄС. З 2011 по 2016 рік був Постійним представником Естонії при ЄС. Протягом 2016 - 2019 років перебував на дипломатичних посадах, зокрема, очолював міжвідомчу робочу групу з питань переговорів щодо виходу Великобританії з ЄС. У серпні 2019 року призначений послом Європейського Союзу, головою Представництва ЄС в Україні. Освіту здобув у Тартуському університеті.

Роман Ващук

бізнес-омбудсмен України

У 1987 р. розпочав службу в дипломатичній сфері в м. Оттава в Міністерстві закордонних справ і міжнародної торгівлі. Працював у відділах Східної Європи, Європейського Союзу, Планування політики, Глобального партнерства, стабілізації і відбудови після конфліктів.

В період з 1988 по 2007 рр. обіймав посади у політично-економічних відділах посольств у Москві, Києві і Берліні. У 2011 р. призначений Послом Канади в Сербії з акредитацією до Північної Македонії та Чорногорії. З 2014 по 2019 рр. - Посол Канади в Україні.

З кінця 2019 р. займається консультантською та громадською діяльністю в м. Торонто.

З 1 січня 2022 р. обраний бізнес-омбудсменом в Україні.

Ступені бакалавра та магістра з історії Центрально-Східної Європи здобув в Торонтському університеті.

Персональний склад незалежних недержавних експертів, які входять до Комітету з призначення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2018 року №346.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2