Міністерство економіки України

Головна / Бізнесу / Зроблено в Україні

Зроблено в Україні

Зроблено в Україні: Розширюємо можливості українського бізнесу

Державна політика «Зроблено в Україні», започаткована Президентом України, має на меті залучення інвестицій для  розвитку українських виробників, збільшення виробництва продукції із високою доданою вартістю та стимулювання попиту на українські товари.  Адже підтримка виробників — це збільшення виробництва, стабільна економіка, нові робочі місця, гроші в бюджет і на підтримку ЗСУ.

Політика «Зроблено в Україні» містить в собі наступні інструменти підтримки бізнесу:

Програма «Доступні кредити 5-7-9%»

Наразі фокус програми сконцентровано на інвестиційних цілях. Крім того, вона дозволяє бізнесу та населенню відновлювати власні енергетичні спроможності. Зокрема  бізнес може її коштом  придбати та встановити електрогенераційні установки на газу.  Сума пільгового кредиту — до 150 млн гривень, строк кредитування — до 10 років. 

Також діє програма «Доступні кредити 5-7-9%» для ОСББ та ЖБК. Сума такого кредиту може складати до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних. 

Програма компенсацій аграріям за придбання техніки та обладнання українського виробництва

Держава через уповноважені банки компенсує аграріям, які купують техніку та обладнання українського виробництва до 25% їх вартості. При цьому локалізація виробництва такої техніки чи обладнання має перевищувати 60%. 

Грантова програма на розвиток переробних підприємств

Для переробних підприємств держава надає гранти на суму до 8 млн грн в розмірі до 50% вартості проєкту з розвитку переробки, а для підприємств звільнених територій чи виробників дронів — до 80%. 

Грантова програма «Власна справа»

В рамках цієї програми підприємці можуть отримати гранти на відкриття чи розвиток власної справи за умови створення нових робочих місць. Кошти можуть бути використані, зокрема, на придбання обладнання, закупівлю сировини, оренду приміщення  тощо. 

Програма грантів для ветеранів та ветеранок, їхніх дружин і чоловіків

Ветерани та ветеранки, їхні дружини чи чоловіки можуть отримати грант до 1 млн грн чи до 500 тисяч відповідно на старт або розвиток бізнесу. Умови програми також передбачають створення нових робочих місць.

Програма доступного іпотечного кредитування єОселя

Програма передбачає надання пільгових кредитів для військовослужбовців та силовиків, медичних педагогічних та науково-педагогічних працівників під 3% річних. Для інших громадян, які не мають власного житла, або потребують покращання житлових умов – під 7%.   

Ця програма виконує не лише соціальну функцію, але і стимулює розвиток будівництва, виробництва будівельних матеріалів  та супутніх галузей.

Локалізація

При закупівлях через тендерні процедури міського транспорту, комунальної техніки, залізничного транспорту і продукції енергетичного машинобудування вимагається не менше 20% української складової. Уряд  планує і надалі розширювати вимоги до локалізації на нові категорії товарів, в тому числі на оборонні закупівлі.

Підтримка несировинного експорту

Експортно-кредитне агентство України підтримує несировинний експорт. В середньому одна гривня страхової відповідальності ЕКА приносить більше 11 грн майбутньої експортної виручки.

Розвиток індустріальних парків

Програма передбачає фінансування до 150 мільйонів гривень для забезпечення будівництва необхідної інфраструктури Індустріальних парків. Кошти надаються на безповоротній основі, покриваючи до 50% кошторисної вартості робіт, таких як облаштування території або будівництво інженерно-транспортної інфраструктури. Також програма передбачає компенсацію до 50% вартості приєднання до електромереж. Для деокупованих територій держава покриває 80% вартості.

Офіси «Зроблено в Україні»

Для малого і мікробізнесу доступні також консультації щодо програм підтримки в регіональних офісах «Зроблено в Україні». Це – мережа просторів, які надаватимуть весь комплекс послуг — від інформування і до практичної допомоги.

Програма «Шкільний автобус» 

Щороку Уряд закладає в бюджет близько 1 млрд грн для закупівлі шкільних автобусів українського виробництва. Розподіл цих грошей між областями відбувся пропорційно кількості учнів, які потребують підвезення до закладів освіти. Програма виконує подвійну функцію – соціальну та стимулює українське машинобудування.

Маркування товарів “Зроблено в Україні”

В рамках політики «Зроблено в Україні» держава стимулює попит на товари українського виробництва. Зокрема, локальні виробники можуть маркувати свою продукцію, яку буде легко виокремити завдяки спеціальному логотипу «Зроблено в Україні». Завантажити логотип, наліпки для маркування та брендбук можна за посиланням.

 

Новини по темі:

  • 30.08.2024 | 09:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Перший індустріальний парк отримав державне стимулювання


  • 28.08.2024 | 14:48 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

«Зроблено в Україні»: За липень аграріям нарахували 61,6 млн грн компенсації за придбану с/г техніку українського виробництва


  • 23.08.2024 | 09:30 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

«Зроблено в Україні»: Перелік української сільгосптехніки з компенсацією вартості у 25% розширено до понад 11 тисяч позицій


  • 21.08.2024 | 09:50 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

«Зроблено в Україні»: На Львівщині з’явиться новий індустріальний парк


  • 21.08.2024 | 09:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

У Кропивницькому запрацював регіональний офіс підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні»


  • 20.08.2024 | 17:32 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

«Зроблено в Україні»: Бізнес Кіровоградщини може розраховувати щонайменше на 850 мільйонів гривень держпідтримки, — Юлія Свириденко


  • 20.08.2024 | 10:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Дніпро підписало кредитних угод на енергетичні потреби на 320 млн

 

 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json