• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі в засіданні Комітету СОТ з питань торгівлі та навколишнього середовища (7, 11 жовтня 2024 року)

7 та 11 жовтня 2024 року у гібридному форматі відбулось останнє у цьому році засідання Комітету СОТ з питань торгівлі та навколишнього середовища (далі – Комітет).

У центрі обговорення було питання взаємного впливу торгівлі на навколишнє середовище та заходів з охорони довкілля на торговельні відносини. Учасники засідання дослідили, як торговельні практики можуть впливати на екосистеми, а також як екологічні ініціативи можуть змінювати умови ведення бізнесу дійшовши висновку, що це взаємозалежне відношення підкреслює важливість інтеграції екологічних норм у торговельну політику. Очікується, що їх впровадження дозволить знизити негативний вплив торгівлі на навколишнє середовище та сприятиме більш відповідальному підходу до використання природних ресурсів.

Відповідно до порядку денного під час засідання Комітету учасники приділили увагу обговоренню, зокрема, таких питань:

  1. Розширення обговорення питань взаємозв’язку торгівлі та навколишнього середовища в СОТ. Представник Японії представив пропозицію щодо дослідження пов’язаних з торгівлею заходів з охорони навколишнього середовища в СОТ, в якій запропоновано посилити роботу Комітету у сфері пов’язаних з торгівлею заходів з охорони навколишнього середовища, з метою розробки у рамках СОТ Рекомендацій щодо методології розрахунку вбудованих у товари викидів.

Делегація Індії повторно винесла на розгляд членів СОТ свою комунікацію стосовно ініціювання дискусій щодо ролі трансферу технологій для розвитку екологічно безпечних технологій відзначивши, що незважаючи на велику кількість обговорень питань “зеленого” переходу, особливості трансферу технологій залишаються найменш дослідженою його частиною.

  1. Проведення у рамках цьогорічного Тижня торгівлі та навколишнього середовища (7 – 11 жовтня 2024 року) третьої тематичної сесії з питань пов’язаних з торгівлею заходів з охорони навколишнього середовища. Особливістю цього тематичного заходу стала зосередженість на трьох темах: включення пов’язаних з торгівлею заходів з охорони навколишнього середовища до національно визначених внесків до Паризької Угоди, положення регіональних торговельних угод щодо захисту довкілля та ролі СОТ у розвитку відповідних досліджень.
  2. Результати роботи неформального діалогу щодо забруднення відходами пластику та екологічно сталої торгівлі пластиком, структурованих дискусій заінтересованих членів СОТ з питань торгівлі та сталого розвитку навколишнього середовища, а також ініціативи, присвяченої розгляду питання реформування субсидування викопних видів палива.
  3. Проміжні результати розробки угоди ЮНЕП з забруднення відходами пластику.
  4. Оновлення бази даних СОТ з питань навколишнього середовища.
  5. Проведення Тижня торгівлі та навколишнього середовища, в рамках якого були організовані заходи присвячені, зокрема, питанням внеску аграрного сектору у вирішення екологічних проблем, створення стійких ланцюгів поставок критично важливих мінералів для переходу до чистої енергії, покращення циркулярності для акумуляторів електромобілів і критично важливих мінералів через торгівлю, а також взаємозв’язку пов’язаних з торгівлею заходів з охорони навколишнього середовища та розвитку.

Довідково. Тиждень торгівлі та навколишнього середовища – це глобальний форум присвячений розгляду актуальних питань взаємозв’язку торговельної та екологічної політик, зокрема розвитку циркулярної економіки та реформування субсидування викопних видів палива. У рамках Тижня проводяться серії заходів і семінарів під керівництвом членів СОТ, а також сесії високого рівня, які організовуються Секретаріатом СОТ спільно з міжнародними інституціями, такими як ЮНЕП.

  1. Результати 28-ї сесії Конференції сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату (СОР 28) та підготовка до 29-ї сесії.

Чергове засідання Комітету відбудеться у першому кварталі 2025 року.

Довідково. Комітет СОТ з торгівлі та навколишнього середовища – орган в системі СОТ, підзвітний Генеральній раді, є постійним форумом, що присвячений діалогу між урядами щодо впливу торговельної політики на навколишнє середовище та екологічної політики на торгівлю. Засідання Комітету відбуваються не рідше ніж раз на рік.

https://freegeoip.net/json