Міністерство економіки України
- Керівництво
- Структура Міністерства
- Команда підтримки реформ (Reform Support Team)
- Плани та звіти
- Про стан виконання заходів Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на 2021-2023 роки
- Огляди витрат державного бюджету
- Інформація щодо надходження та використання коштів добровільних внесків (благодійних пожертв) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права
- Енергоменеджмент
- Бюджетне планування
- Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі (відповідно до постанови КМУ від 11.10.2016 № 710)
- Внутрішній аудит
- Звіти про діяльність Міністерства
- Звіти про використання бюджетних коштів
- Інформація про результати оцінки ефективності бюджетних програм
- Інформація про бюджет за бюджетними програмами з деталізацією за кодами економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету
- Інформація про досягнення запланованої мети, завдань та результативних показників головним розпорядником коштів державного бюджету в межах бюджетних програм
- Інформація про виконання паспортів бюджетних програм
- Наукові дослідження і науково-технічні (експериментальні) розробки Міністерства економіки України
- Правові засади діяльності
- Взаємодія з державними органами влади
- Внутрішній контроль
- Вакансії
- Підвідомчі організації
- Контакти
- Адреса
- Історія
Інформація щодо участі України у Генеральній раді СОТ
17.03.2016 | 17:24 | Департамент доступу до ринків та взаємодії з СОТ24 лютого 2016 року делегація України на чолі з заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговим представником України Наталією Микольською взяла участь у засіданні Генеральної ради СОТ (першому у поточному році).
У центрі уваги учасників був розгляд внесеного Україною питання торговельних обмежень із боку Російської Федерації («Trade Restrictions by the Russian Federation – communication from Ukraine»). Розгляд питання був продовженням заяви України від 06.01.2016р. про застосування Російською Федерацією незаконних і дискримінаційних обмежень у торгівлі, запроваджених з 01.01.2016р. (документ G/C/W/720, поширений секретаріатом СОТ 13.01/2016р. українською та англійською мовами).
У своєму виступі (додається українською та англійською мовами) Наталія Микольська привернула увагу членів СОТ до продовження економічної агресії з боку Російської Федерації, а саме, запровадження нею обмеження міжнародного транзиту з території України в Республіку Казахстан через територію РФ.
Так, транзит продукції (не залежно від країни походження) з території України може відбуватися виключно через територію Республіки Білорусь, через 2 пункти пропуску, в конвоях, які відбуваються два дні на тиждень і суттєво здорощують та затягують процес доставки.
Ці обмеження застосовані РФ на додаток до ембарго щодо сільськогосподарської продукції, сировини та продуктів харчування, які походять з України, та одностороннього зупинення дії Договору про вільну торгівлю СНД, які також застосовані з 1.01.2016р..
“Застосовані заборони та обмеження щодо товарів, походженням з України, та міжнародного транзиту, який проходить територією України, незалежно від країни походження, в Республіку Казахстан - є дискримінаційними та політично вмотивованими. Вони призводять до зменшення експорту в країни Середньої Азії та Кавказу (падіння експорту української продукції в ці країни становить понад 60-80% у першому місяці 2016 в порівнянні з тим же періодом минулого) та чинять негативний вплив на торгівлю не лише в регіональному, а й у міжнародному масштабі.
Використовуючи форум СОТ ми ще раз звернули увагу Російської Федерації на невідповідність застосованих заходів принципам та угодам СОТ, закликали відновити недискримінаційний підхід та попередили, що будемо продовжувати системно піднімати відповідні питання на найближчому Комітеті по сільському господарству та Раді по торгівлі товарами СОТ”, – наголосила Наталія Микольська.
Позиція України знайшла підтримку серед членів СОТ. Зокрема, відповідні заяви були зроблені на засідання Генеральної ради представниками США, Канади, ЄС, Туреччини.
Делегація РФ, на жаль, не надала аргументованих пояснень своїм діям.
Крім того, пані Микольська повідомила про зустрічі делегації України з представниками делегацій ЄС, Канади, США, Туреччини, а також Генеральним директором СОТ Роберто Азеведо, під час яких обговорювалися актуальні питання двосторонньої співпраці та можливості залучення Україною міжнародної технічної допомоги з метою підтримки процесу реформ у країні, зокрема, у сфері зовнішньої торгівлі.
Довідково
Генеральна рада СОТ – це орган ухвалення рішень другого рівня після Міністерської конференції (зазвичай до її складу входять посли і глави делегацій у Женеві, та іноді чиновники, спеціально відряджені зі столиць країн-членів). Вона збирається кілька разів на рік у штаб-квартирі СОТ у Женеві. Генеральна рада виконує, також, функції врегулювання суперечок та нагляду за торговельною політикою.