Міністерство економіки України

Бізнес Японії пропонує сучасні технології для прискорення відновлення України
Бізнес Японії пропонує сучасні технології для прискорення відновлення України
10.09.2023 | 17:03 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Бізнес Японії готовий долучитись до відбудови України та пропонує низку сучасних технологій, які сприятимуть прискоренню відновлення. Про це йшлося під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра України - Міністра економіки Юлії Свириденко з представниками бізнес-делегації Японії. Зокрема, в зустрічі брали участь представники компаній, які працюють в сферах охорони здоро’я, електронної комерції, комунікації та фінансових технологій, виробництва транспорту та промислових товарів, такі як Rakuten, Allm та інші.

“Попри продовження війни, економіка України демонструє стійкість та адаптивність і відновлюється швидше, ніж прогнозувалось раніше - за підсумками цього року ми очікуємо зростання ВВП до 4%. Наразі ми спрямовуємо основні зусилля у відбудову зруйнованого і запрошуємо інвесторів вкладати в розвиток проектів в Україні. Зі свого боку, ми здійснюємо пошук шляхів страхування інвестицій та вже маємо певні успіхи в цьому. Наразі Уряд визначив п’ять пріоритетів для швидкого відновлення: енергетика, житло, критична інфраструктура, розмінування та економічне відновлення – розвиток малого і середнього бізнесу”, - зазначила Юлія Свириденко. 

В ході зустрічі представники японського бізнесу презентували низку проектів та технологій, які пропонують реалізовувати в Україні. Так, в місті Буча за участі японського бізнесу пропонується створення зеленої індустріальної зони площею 3000 га, де здійснюватиметься виробництво зеленого водню. Це дозволить запустити місцеве виробництво відновлювальної енергії, тепла і палива та сприятиме енергетичній незалежності Бучі.

Також було презентовано технології, застосування яких буде корисним в процесі відновлення України, зокрема:

  • медичні технології та програми для прогнозування, профілактики та лікування ПТСР та розладів, пов’язаних зі стресом;
  • технологія для безпечного та швидкого обстеження будівельних майданчиків, яку можна використовувати для моніторингу інфраструктури у віддалених районах (наприклад, дамби), вона дозволяє створювати точні 3D-карти в режимі реального часу;
  • системи очистки питної води з функцією автономної роботи та обслуговування, які нині використовується в евакуаційних центрах  у постраждалих від стихійних лих районах різних країн;
  • система для наукової підтримки агровиробництва - здійснює збір  інформації щодо навколишнього середовища, погодних умов, росту рослин та аналізує її за допомогою ШІ і надає рекомендації для підвищення врожайності культур.

В свою чергу українська сторона презентувала напрацьовані українські проєкти для залучення інвестицій.