Міністерство економіки України

Рівень тіньової економіки у І кварталі 2017 року склав 37% ВВП
22.09.2017 | 09:15 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Мінекономрозвитку оприлюднило звіт про тенденції тіньової економіки в Україні в І кварталі 2017 року.

Так, за попередніми розрахунками у І кварталі 2017 року рівень тіньової економіки склав 37% від офіційного ВВП, що на 6 відсоткових пунктів менше за показник І кварталу 2016 року. Про це йде мова у звіті, який підготував департамент економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку.

Детінізація економіки стала можливою як результат:

  • збереження тенденції 2016 року до економічного зростання на тлі досягнутої макроекономічної стабільності;
  • зростання рівня заробітної плати в економіці (з початку 2017 року мінімальну заробітну плату встановлено на рівні 3200 грн проти 1600 грн  у 2016 році), що поряд з послабленням інфляційного фону підвищило купівельну спроможність населення і стимулювало споживчу активність та обороту роздрібної торгівлі;
  • поліпшення бізнес-клімату в умовах проведення політики дерегуляції підприємницької діяльності та збереження відносної цінової та курсової стабільності, що сприяло зміцненню довіри інвесторів до вітчизняної економіки.

Ефективність перебігу детінізації економіки є похідною від спроможності держави створити сприятливі умови для нарощування ділової активності в легальній економіці завдяки поліпшенню інвестиційного та бізнес-клімату в країні та створенню інституційного середовища, для якого тіньова економіка стала б неефективною.

Водночас, наголошуємо, що через наявність сезонної складової по більшості статистичних показників, що використовуються в макроекономічних розрахунках порівнювати рівень тіньової економіки в І кварталі 2017 року з IV кварталом 2016 року некоректно. Відтак, просимо утриматись від поспішних та спекулятивних трактувань інформації, поданої у звіті.

Звіт за посиланням: http://bit.ly/2uhpKfw