Міністерство економіки України

Промисловий кластер та півтисячі нових робочих місць: до Реєстру індустріальних парків включено парк на Одещині
24.05.2024 | 15:24 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Кабінет Міністрів України включив індустріальний парк «Р-33» в Одеській області до Реєстру індустріальних парків. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 24 травня 2024 року. «Р-33», створення якого ініціювала Куяльницька сільська рада, став вже 79 парком у реєстрі.

«Вітаю Одещину з народженням ще одного індустріального парку, який ще більше зміцнить промислову потужність регіону, створить нові робочі місця для місцевих мешканців та забезпечить додаткові надходження до бюджетів. Розвиток індустріальних парків – важлива складова економічної політики «Зроблено в Україні». І це стратегія, яка одночасно дозволить нам вирішувати великий комплекс завдань, починаючи зі створення сприятливого інвест-клімату, розвитку регіонів та економіки держави в цілому», - зазначив заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів.

Концепція індустріального парку «Р-33» передбачає формування на площі 10 га промислового кластера із металообробки та виготовлення металевих виробів. Це дозволить створити близько 500 нових робочих міць. На території парку зможуть працювати підприємства в галузях:

- виробництва готових металевих виробів, крім машин і устаткування;

- виробництва електричного устаткування;

- харчової переробної та легкої промисловості;

- виробництва інших транспортних засобів;

- ремонту і монтажу машин і устаткування та ін.

Нагадаємо, в державному бюджеті на 2024 рік на виконання програми розвитку індустріальних парків  закладено 1 мільярд гривень. 

Раніше Мінекономіки презентувало проєкт оновленого порядку стимулювання індустріальних парків в Україні. Також Міністерство економіки представило каталог індустріальних парків, який допоможе підприємствам знайти партнерів або місце з облаштованою інфраструктурою, де можна розмістити свої виробничі потужності, а також залучити нові інвестиції. Крім того, на сайті Мінекономіки доступний гайд, який допоможе створити індустріальний парк.