Україна та Велика Британія домовились про подальшу координацію зусиль з відновлення української економіки
Україна та Велика Британія домовились про подальшу координацію зусиль з відновлення української економіки
30.11.2022 | 20:21 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Перспективи співробітництва України і Великої Британії в різних галузях економіки під час двосторонньої зустрічі обговорили Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко та Міністр міжнародної торгівлі Великої Британії Кемі Баденох.

Юлія Свириденко подякувала колезі за згоду Великої Британії надати допомогу в подоланні руйнувань енергетичної інфраструктури від обстрілів з боку рф.

«Ми розраховуємо на вашу підтримку в залученні британських компаній до постачання необхідного енергетичного обладнання, яке може допомогти пережити зиму. Шукаємо обладнання для ремонту електромереж, зокрема трансформатори. Крім того, ми потребуємо генераторів, які могли б підтримувати роботу критичної інфраструктури, лікарень, шкіл, станцій мобільного зв’язку, інтернету та Пунктів Незламності, які ми організовуємо в громадських місцях.
Збираємося створити 17 тисяч Пунктів Незламності по всій країні. Вони допоможуть людям отримати доступ до необхідних послуг у разі відключення світла»
, - пояснила Юлія Свириденко.

Вона запевнила, що Україна зацікавлена в подальшій реалізації Меморандуму про взаєморозуміння щодо швидкого відновлення інфраструктури нашої країни.

«Зараз ми працюємо над пілотним проектом з відбудови 6 мостів у Київській області британськими компаніями. Планується, що цей проект профінансує Експортно-кредитне агентство Великої Британії (UKEF). Після завершення він стане вітриною для інших компаній, які вже зараз бажають працювати в Україні.
Також ми обговорювали з UKEF оборонні та енергетичні проекти, включаючи малі ядерні реактори. Але найбільш актуальним для нас на сьогодні є страхування від військових ризиків для британських компаній, які хотіли би інвестувати в Україну»,
- зазначила Юлія Свириденко.

Вона також нагадала, що на початку цього року Україна домовилися з Великою Британією взаємно скасувати всі митні тарифи терміном на один рік. Українська сторона запропонувала продовжити дію цієї угоди.

«Ми вже обговорювали з керівництвом Департаменту навколишнього середовища, продовольства та сільських справ Великої Британії питання продовження угоди на наступний період, оскільки більшість товарів, які охоплюються, є сільськогосподарськими. Здається, вони не заперечують. Також цю тему обговорювали ваш Прем’єр-міністр Ріші Сунак і Президент України Володимир Зеленський. Сподіваюся, що ви підтримаєте цю ідею. Це буде на користь бізнес-спільнот обох сторін і підкреслить підтримку відновлення української економіки», - продовжила Юлія Свириденко.

Також вона подякувала колезі за погодження Угоди про цифрову торгівлю між Україної та Великою Британією.

«Це перша угода про цифрову торгівлю в українському портфелі. Зацікавленість Великої Британії в цій угоді є найкращим стимулом для української цифрової економіки. Ви знаєте, що ІТ-галузь надзвичайно мобільна. Тому важливо, щоб світ захотів співпрацювати з українськими IT-компаніями, які працюють в Україні. Це дуже вагома причина укласти цю угоду зараз, коли війна ще не закінчилася», - заявила Юлія Свириденко.

За її словами, в подальшому сторони будуть співпрацювати в усіх аспектах цифрової економіки: кібербезпека, інновації, захист прав споживачів, цифрові фінансові послуги тощо.