Міністерство економіки України

Міністр економіки України Юлія Свириденко та Виконавчий директор Експортно-кредитного агентства Великої Британії (UKEF) Самір Паркаш
Україна та Велика Британія працюють над впровадженням інструментів страхування воєнних ризиків
30.11.2022 | 20:23 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Ведеться робота щодо відпрацювання механізмів для прискорення залучення британських інвестицій у великі проекти сфери оборони, енергетики та інфраструктури. Про це йшла мова під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко та Виконавчого директора Експортно-кредитного агентства Великої Британії (UKEF) Саміра Паркаша.

“Україна продовжує послідовну реалізацію проектів, які фінансуватимуться UKEF. У рамках кредитної лінії в розмірі 3,5 млрд фунтів йде робота над реалізацію великих проектів у сфері оборони, енергетики та інфраструктури. Крім того, на завершальній стадії перебувають проекти з раннього відновлення інфраструктури України за участі британських компаній. Зокрема, відбудова 6 мостів у Київській області”, - наголосила Юлія Свириденко.

Під час зустрічі сторони приділили особливу увагу обговоренню механізмів страхування воєнних ризиків. Було детально проговорено, які саме інструменти страхування воєнних ризиків надає UKEF. Вони мають допомогти здійсненню інвестицій в Україну.

“У своїй столітній історії Експортно-кредитне агентство Великої Британії неодноразово надавало страхування ризиків, пов’язаних з війною. Це стосується як експорту товарів, так і здійснення інвестицій. На жаль, агресія росії змушує знову звертатися до цих інструментів. Ми працюватимемо над тим, щоб бізнес-спільнота знала про можливості страхування та умови його надання”, - заявила Юлія Свириденко.

В свою чергу керівник UKEF Самір Паркаш підтвердив готовність Великої Британії допомагати у відновленні України та запевнив, що британський бізнес зацікавлений в інвестиціях в українську економіку.