Міністерство економіки України

Міністерство економіки України презентувало проєкт Національного плану з енергетики та клімату на засіданні Консультативної групи високого рівня
04.03.2024 | 18:10 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Міністерство економіки України представило проєкт Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) на засіданні Консультативної групи високого рівня (HLAG). У зустрічі із міжнародними партнерами 4 березня 2024 року взяв участь заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Заступник Міністра привітав учасників HLAG та відзначив, що розробка НПЕК почалася всього вісім місяців тому, і за цей час Україна зробила величезний прогрес. Після вступного слова Олексій Соболев представив проєкт НПЕКу. Зокрема, повідомив, що розпочався процес стратегічної екологічної оцінки (СЕО), продемонстрував основні цілі, які зафіксовані у проєкті НПЕК та поділився енергетичними політиками Плану. Наприкінці зустрічі Олексій Соболев закцентував на питаннях, які поки не вирішені або обговорюються. 

“Найголовніша частина прийде з впровадженням НПЕК. Нам потрібен не лише План, але й спроможність та ресурси для його реалізації. Ми дуже сподіваємося на тісну співпрацю з усіма нашими міжнародними партнерами та потенційними інвесторами, щоб перетворити плани, які ми сьогодні обговорюватимемо, у реальні зміни та реформи”, – наголосив заступник Міністра економіки Олексій Соболев під час свого виступу.

Також участь у презентації НПЕК взяли заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва та заступниця Міністра енергетики Світлана Гринчук. 

На зустрічі сторони обговорили також майбутню Конференцію з питань відновлення України та наступні кроки в рамках розробки НПЕК. 

Довідково:

Міністерство економіки України координує розробку НПЕК, до якої долучені всі ключові міністерства і відомства, спільно з незалежними експертами під егідою аналітичного центру DiXi Group та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.