Міністерство економіки України

Міністр економіки України Юлія Свириденко з Парламентським Секретарем Казначейства Його Величності Баронесою Джоанною Пенн
Україна та Велика Британія посилять координацію в питаннях запровадження санкцій
30.11.2022 | 17:08 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

30 листопада у Лондоні відбулася зустріч Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко з Парламентським Секретарем Казначейства Його Величності Баронесою Джоанною Пенн, керівництвом Офісу із застосування фінансових санкцій та представників органів влади, відповідальних за санкційну політику.

Юлія Свириденко представила заходи з посилення санкційної політики України, здійснені Міжвідомчою робочою групою з санкційної політики. 

Учасники зустрічі обговорили ефективність вжитих заходів, подальші пріоритети санкційної політики, заходи з протидії обходу санкцій, а також шляхи забезпечення належної координації цієї політики.

«І Україна, і Велика Британія активно працюють над запровадженням санкцій щодо осіб і компаній, причетних до розв'язання війни проти нашої держави. Важливо, щоб ми надалі продовжували координувати зусилля та обмінюватись інформацією. Для досягнення найбільшого ефекту від запровадження санкцій також надзвичайно важливим є віддзеркалення санкційних обмежень», - зазначила Юлія Свириденко.

Нагадаємо, Україна активізувала роботу над посиленням санкційного тиску на державу-терориста, осіб, які причетні до розв'язання війни,  підтримують політику кремля, становлять загрозу для безпеки нашої держави. Для цього була створена спеціальна Міжвідомча робоча група з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

У жовтні Україна ухвалила, зокрема, пакет санкцій проти 3 800 осіб з росії та білорусі. Його частиною були віддзеркалені санкції, ухвалені раніше нашими партнерами.

Також на розгляд РНБОУ подано нові пакети пропозицій про запровадження санкцій. До них увійшло понад 4 000 юридичних та фізичних осіб: представники ВПК рф та політеліти держави-терориста.

Болючі для країни-терориста обмеження застосовує й Велика Британія. Так, з моменту вторгнення рф в Україну Британія запровадила санкції проти більш ніж 1000 фізичних осіб та понад 100 підприємств. Санкційні списки періодично оновлюються.

Велика Британія також заборонила російським суднам, а також суднам, зафрахтованим рф, заходити в свої порти, запровадила санкції проти авіаційного сектору рф і т.д.