Міністерство економіки України

Меморандум
Мінекономіки та асоціації українських громад уклали спільний Меморандум щодо управління земельними ресурсами
21.08.2024 | 12:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Мінекономіки, інші міністерства і відомства та асоціації громад уклали спільний Меморандум щодо підвищення ефективності управління земельними ресурсами. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України, який відбувся 20 серпня.

Підписантами документа стали представники Мінекономіки, Мінагрополітики, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державна податкова служба України, Всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування: «Асоціація міст України», «Українська асоціація районних та обласних рад», «Всеукраїнська асоціація громад», «Асоціація об’єднаних територіальних громад».

«Підвищення ефективності державного управління земельними ресурсами є ключовою метою Меморандуму про співпрацю. Синергія зусиль держави та громадськості дозволить визначити нові підходи до інвентаризації земель територіальних громад, пришвидшить цей процес, допоможе вдосконалити нормативно-правову базу. Це своєю чергою забезпечить конкурентні умови для бізнесу та сприятиме наповненню місцевих бюджетів», - зазначила Юлія Свириденко.

«Меморандум надає додаткові інструменти для місцевих громад, щоб працювати над підвищенням надходжень до їхніх бюджетів. Центральні органи виконавчої влади максимально сприятимуть тому, щоб ці інструменти були максимально ефективними і кожна громада могла їх застосувати й за необхідності – коригувати нормативно-правову базу для досягнення цієї цілі», - зазначив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький», - зазначив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Зокрема, сторони-підписанти Меморандуму працюватимуть над:

  • визначенням основних вимог і підходів, що застосовуватимуться при інвентаризації земель територіальних громад;
  • вдосконаленням нормативно-правової бази з питань нормативної грошової оцінки земельних ділянок;
  • наповненням Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру;
  • створенням умов для конкурентної реалізації земельних ділянок та збільшення дохідної частини місцевих бюджетів від плати за землю та  сплати мінімального податкового зобов’язання.