Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлії Свириденко провела зустріч із бізнесом у Краматорську на Донеччині.
Під час наради підприємці порушили питання браку кадрів, компенсацій за пошкоджене майно, питання підтримки аграріїв на фоні погодних умов, можливі компенсації за зведення фортифікацій на землях сільгоспвиробників і проблемні питання щодо роботи відділень деяких банків, які не мають укриттів.
За результатами поїздки Міністерство економіки направило декілька доручень.
«За результатами зустрічі я доручила знайти варіанти того, як забезпечити безперебійну роботу банків. Те, на що скаржиться бізнес – деякі відділення не мають укриттів і під час повітряних тривог просто зупиняють роботу. Відповідно, інколи відділення працюють менш як годину в день і це створює суттєві незручності бізнесу. Опрацюємо можливості забезпечення безперебійної роботи відділень банків. Ще одне питання – відновлення кредитування на прифронтових територіях, нині кредити в області видає лише один банк. Маємо виправити цю ситуацію. Крім того, дала доручення напрацювати інструменти підтримки аграріїв, які працюють у прифронтових територіях та територіях ризикового погодного фактора, а також забезпечити належне оформлення і опрацювати можливість якнайшвидших відшкодувань для підприємців, на чиїх угіддях зводяться фортифікації», - зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Крім того, під час зустрічі підприємці поділилися досвідом використання державних програм підтримки в рамках політики «Зроблено в Україні». Для Донеччини у цьому році передбачено 73 млн грн державної підтримки в рамках державних програм – це і гранти на переробку, «Доступні кредити 5-7-9», компенсації за купівлю вітчизняної сільськогосподарської техніки та чимало інших. Втім, ця сума не є лімітом, адже чим активніше бізнеси регіону подаватимуться на програми підтримки, тим більше коштів зможуть отримати.
Міністерка також додала, що структура економіки Краматорської громади суттєво змінилася. Якщо до повномасштабної війни машинобудування було основою економіки міста, то нині це малий і мікробізнес.
Більше про політику «Зроблено в Україні» можна дізнатися в інформаційному матеріалі «Зроблено в Україні. Каталог можливостей від держави».