Міністерство економіки України

Президент України Володимир Зеленський та Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко зустрілися з бізнесом Дніпропетровської області.
Дніпро підписало кредитних угод на енергетичні потреби на 320 млн
20.08.2024 | 10:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Дніпропетровська область одна із найактивніших учасниць програми “Зроблено в Україні” та програм кредитування для відновлення енергетики. Про це наголосила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського із бізнесом регіону. 

Зокрема, за підсумками підписання низки кредитних угод Дніпровська міська рада отримала кредитне фінансування від Sense Bank на загальну суму 320 мільйонів гривень. Загальний строк кредитування за всіма договорами складає 60 місяців з відстрочкою погашення основного боргу 12 місяців. Кошти за програмами «Джерело енергії» і «Доступні кредити 5-7-9» спрямовані на облаштування альтернативного джерела генерації теплової енергії. А 60 мільйонів гривень міська рада Дніпра залучила безпосередньо до бюджету міста. Ці гроші будуть використані для утеплення фасадів житлових багатоквартирних будинків та їх капітального ремонту у межах реалізації інвестиційних проєктів.

«Над відновленням енергогенеруючих потужностей сьогодні спільно працюють держава, органи місцевого самоврядування, бізнес, банки та громадяни. Нині діють як державні програми, так і приватні ініціативи банківських установ. Для бізнесу, ОСББ та житлово-будівельних кооперативів доступні також розширена програма “Доступні кредити 5-7-9”, а для власників домогосподарств — безвідсоткові кредити. Ми бачимо активне зацікавлення бізнесу у регіонах та муніципалітетів цими інструментами. Підписання кредитних угод між Дніпровською міською радою та Sense Bank вчергове це підтверджує. Загалом по країні від усіх банків в рамках як державних програм, так і приватних ініціатив банківських установ, схвалено заявок на 4.3 млрд грн», - зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.  

 Своєю чергою Голова Правління Sense Bank Олексій Ступак відзначив важливість підписаних угод.

«Підписання одразу кількох кредитних угод між банком та містом це нова сторінка у сучасній історії відносин органів місцевого самоврядування та фінансових установ. В умовах тотального дефіциту потужностей енергогенерації адміністрації на місцях конче потребують додаткового фінансування і ми готові його надати, як коштом державних програм, так і застосувавши власні кредитні програми пільгового кредитування», - заявив Олексій Ступак.

Як зазначила Юлія Свириденко, область загалом посідає третє місце в Україні за кількістю отриманих кредитів в рамках програми “Доступні кредити 5-7-9”. Від початку року підприємці області отримали 1090 кредитів. Обсяг портфеля склав  3,7 млрд грн. 

Також підприємці області, в рамках політики “Зроблено в Україні”, отримали кредитів на розвиток виробництв на 265,8 млн грн. Отримувачі грантів працюють у різних сферах переробної промисловості. Найчастіше представлені агропереробники, легка промисловість, меблева галузь.  

Щодо програми компенсації вартості сільгосптехніки, яка теж є частиною політики “Зроблено в Україні”, 25 сільгосппідприємств Дніпропетровської області отримали 2,9 млн грн часткової компенсації вартості цієї техніки. Таким чином Уряд стимулює попит на продукцію вітчизняного машинобудівництва.

«Бізнесу Дніпропетровщини не потрібно розповідати про важливість промисловості та високотехнологічного виробництва з високою доданою вартістю. Десятиліттями цей регіон був у авангарді промислового розвитку країни. Завдання держави – максимально допомогти підприємцям розвивати виробництво навіть у тих надзвичайно складних умовах, за яких нині доводиться працювати. Економічна політика «Зроблено в Україні» спрямована саме на це», — зазначила Юлія Свириденко.

Як розповіла Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України, політика передбачає три ключові напрямки: 

  • Розвиток українського виробництва через стимулювання попиту на українські товари з боку держави, приватного сектору і громадян.
  • Інвестиції в реальний сектор через доступ до грантів, дешевих грошей, промислової інфраструктури та економічних стимулів.
  • Збільшення несировинного експорту через відкриття доступу до ринків і експортне фінансування.

Для реалізації політики «Зроблено в Україні» держава передбачила наступні інструменти:

  • Розширення вимог до локалізації на нові категорії товарів, як цивільні, так і оборонні. Країни GPA залишаться, як виключення.
  • Програма компенсацій на с/г техніку. В держбюджеті на 2024 рік на це передбачено 1 млрд грн. 
  • Програма «Шкільний автобус». В держбюджеті 2024 передбачено 1 млрд грн. Це - 500 автобусів.
  • Програма єОселя — розвиток виробництва через стимулювання попиту громадян на житло. План на 2024 рік - 12 тисяч іпотек.
  • “Доступні кредити 5-7-9”. Обсяг фінансування - 18 млрд грн на 2024 рік. 
  • Гранти до 8 млн грн на розвиток переробних підприємств. План – видати 1 000 грантів.
  • Мікрогранти до 250 тис. грн на старт власної справи. Заплановано видати цього року 15 тис. грантів.
  • Гранти для ветеранів на організацію власного бізнесу. План – видати 1 000 ветеранських грантів у 2024 році.
  • Страхування інвестицій від воєнних ризиків.
  • Підтримка проєктів зі значними інвестиціями. В держбюджеті на 2024 рік закладено 3 млрд грн.
  • Запуск програми розвитку індустріальних парків. На цю програму передбачено у 2024 році 1 млрд грн.
  • Експортне фінансування і страхування через Експортно-кредитне агентство України. 

Під час зустрічі з бізнесом обговорювалися й інші актуальні питання. Зокрема, питання дефіциту кадрів, фіскальної політики держави та повернення українців.