Міністерство економіки України

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі затвердила низку заходів для захисту українських виробників
16.10.2024 | 10:02 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

15 жовтня відбулось засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі під головуванням Першої віцепрем’єр-міністерки України — Міністерки економіки України Юлії Свириденко. На засіданні розглядалась низка питань щодо захисту українських підприємств від недобросовісної конкуренції з боку іноземного імпорту.

На засіданні було ухвалено рішення про застосування попередніх антидемпінгових заходів терміном на 4 місяці щодо імпорту в Україну радіаторів для опалення походженням з Туреччини та Китаю. Також Комісія ухвалила рішення про порушення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну фітингів для систем водопостачання та опалення походженням з Китаю та Туреччини.

«Міністерство економіки продовжує активно працювати над створенням сприятливих умов для українського бізнесу, захистом внутрішнього ринку та стимулюванням розвитку національної промисловості. Ці заходи допоможуть українським виробникам ефективніше конкурувати на внутрішньому ринку, оскільки спрямовані на захист від недобросовісної конкуренції», — зазначила Юлія Свириденко.

Довідково:

До складу Комісії входять представники органів виконавчої влади в Україні — https://cutt.ly/yeStw0w9. До компетенції МКМТ, зокрема належить:

- прийняття рішень про порушення та проведення антидемпінгових, спеціальних чи антисубсидиційних розслідувань;

- прийняття рішень про застосування попередніх чи остаточних антидемпінгових, спеціальних або компенсаційних заходів;

- прийняття рішень про завершення антидемпінгових, спеціальних чи антисубсидиційних розслідувань без застосування заходів захисту;

- прийняття рішення про встановлення фактів дискримінаційних та/або недружніх дій з боку інших держав, митних союзів чи економічних угрупувань щодо законних прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України та рекомендацій щодо застосування заходів у відповідь.