Міністерство економіки України

Уряд Японії передав Україні дві машини для розмінування Nikken та інше новітнє обладнання, зокрема міношукачі ALIS.
Японія передала ДСНС машини для розмінування та новітні міношукачі
10.07.2024 | 12:16 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

9 липня уряд Японії передав ДСНС дві машини для розмінування Nikken та інше новітнє обладнання, зокрема міношукачі ALIS. У церемонії передачі взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі, Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний, заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, голова ДСНС Андрій Даник, генеральний директор корпорації Nikken Макото Амемія та головний представник офісу JICA в Україні Хідекі Мацунага.

«Подібних зразків в Україні на цей час немає. Для такого типу машин є дуже багато роботи і вони дуже доречні саме зараз. Важливо також, що обслуговування цих машин відбуватиметься в Україні, українськими фахівцями, українськими компаніями. Це не лише про односторонню допомогу Японії, це в тому числі про співпрацю, бо ми можемо зробити ці машини кращими. Маючи швидкий зворотний зв'язок від операторів, які з цими машинами будуть працювати безпосередньо в полі, ми можемо їх покращувати та робити такими, що зможуть виконувати складніші операції», – сказав заступник Міністра економіки України ігор Безкаравайний.

Машини для розмінування BM307 – це, фактично, броньований екскаватор із роторним механізмом для знешкодження мін. Виносна стріла дозволяє ефективно розміновувати узбіччя доріг, лісосмуги та зрошувальні канали, де інші машини будуть менш продуктивні або не зможуть працювати взагалі.

Японія – один із ключових партнерів України у сфері гуманітарного розмінування. З початку широкомасштабного вторгнення обсяг наданої та анонсованої підтримки склав понад 70 мільйонів доларів. Більша частина цієї суми пішла на закупівлю обладнання для потреб ДСНС. Зокрема, українські рятувальники отримали майже тисячу комплектів індивідуального захисту, понад півтисячі металошукачів, понад 40 одиниць легкої та важкої техніки.

«Японія передала ДСНС 30 вантажівок Isuzu, зібраних у Черкасах місцевим виробником. Це створило додаткові робочі місця та стимулювало місцеву економіку, а також було відзначено високою нагородою International Flagship Project Award в рамках Міжнародної конференції з відновлення України. Що стосується машин для розмінування, компанія Nikken уклала контракт із місцевим підприємством Mobile Heavy Machinery Ltd на подальше технічне обслуговування, яке, як очікується, розширить потенціал у цій галузі. Японія продовжуватиме пошук якнайкращого поєднання форматів «Зроблено в Японії» та «Зроблено в Україні», щоб гарантувати, що в Україну передаватиметься лише обладнання та транспортні засоби найвищої якості», – сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі.

Японія допомагає не лише обладнанням і технікою, але й ділиться власним досвідом та навчає українських фахівців. Зокрема, операторів переданих машин для розмінування, які працюватимуть в полях.

«Міношукачі, машини механізованого розмінування і вся техніка, яка надається японською стороною – це сьогодні та в майбутньому врятовані сотні й тисячі життів наших громадян. Ці дві машини механізованого розмінування вже завтра будуть відправлені в Донецьку та Запорізьку області для виконання робіт», – заявив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. 

Японія входить до Секторальної робочої групи з питань гуманітарного розмінування при Міністерстві економіки України, а Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі є її співголовою.

Також Японія оголосила про готовність прийняти наступну Конференцію з протимінної діяльності в Україні, яка обʼєднує десятки країн та міжнародних організацій. Про це заявив премʼєр-міністр Японії Фуміо Кішіда під час зустрічі із Президентом України Володимиром Зеленським в рамках Саміту G7.

Японія планує ще більше посилювати співпрацю з Україною у сфері гуманітарного розмінування. Міністерка закордонних справ Японії Його Камікава під час візиту до Камбоджі заявила про наміри Токіо та Пномпеня спільно допомагати Україні. Зокрема, країни будуть обмінюватися технологіями та знаннями у сфері гуманітарного розмінування. 

Нагадаємо, що координує питання гуманітарного розмінування Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. Міністерство економіки України забезпечує взаємодію центральних органів виконавчої влади з питань протимінної діяльності в частині гуманітарного розмінування.