Міністерство економіки України

Україна зацікавлена в локалізації виробництва японських компаній — Юлія Свириденко на зустрічі з Мацудою Кунінорі
Україна зацікавлена в локалізації виробництва японських компаній — Юлія Свириденко на зустрічі з Мацудою Кунінорі
12.09.2024 | 14:20 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Поглиблення співпраці між країнами обговорили під час зустрічі Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко та  Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі. Йшлося як про реалізацію чинних проєктів, так й про перспективи запуску нових — у сфері машинобудування, енергетики тощо.

Юлія Свириденко подякувала Японії за всебічну фінансову, технічну та консультативну допомогу нашій країні. Японія залишається одним з ключових донорів України за обсягами підтримки.

«Цінуємо зусилля, які докладає Японія для реалізації проєктів через UNIDO. Зокрема, проєкту з трансферу японських технологій в Україну та створення спільних підприємств. На фінансування цього проєкту Японія виділила $188 млн. і ми переконані, що його реалізація позитивно вплине на розвиток українських підприємств. 

Також вітаємо рішення про відкриття в Україні представництва  JETRO  (Японської організації з розвитку зовнішньої торгівлі). Це сприятиме залученню японських інвестицій в економіку нашої держави та прискорить впровадження передових технологій на українських підприємствах», — зазначила Юлія Свириденко.

Сторони обговорили питання локалізації виробництва японських виробництв в Україні, нові можливості співпраці між українськими та японськими компаніями, зокрема у сфері машинобудування.

Юлія Свириденко розповіла про нові програми в межах економічної політики «Зроблено в Україні», програму «Національний кешбек», а також подякувала Японії за фінансову підтримку створення офісів «Зроблено в Україні».

Говорячи про економічну політику «Зроблено в Україні» Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України акцентувала на важливості підтримки наших партнерів для розвитку українського виробництва.

«Ми системно працюємо з партнерами, аби вони доєднувалися до принципу «підтримуй Україну українським» й проводили закупівлі саме в українських виробників. Це матиме додатковий економічний ефект», — сказала Юлія Свириденко.

Велику увагу  співрозмовники приділили також співпраці в сфері гуманітарного розмінування. Йшлося, в тому числі про локалізацію виробництва в Україні. Сьогодні в Україні вже реалізується проєкт з локалізації виробництва техніки західних зразків, наприклад хорватської машини механічного розмінування DОK-ING MV-10. Україна сподівається, що можливістю локалізувати виробництво скористаються й провідні японські компанії, що працюють в цій сфері.