Міністерство економіки України

Ковалів
Мінекономрозвитку і Світовий банк навчають держслужбовців і бізнесменів основам державно-приватного партнерства
15.12.2015 | 17:07 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Ефективна підготовка і структурування проектів державно-приватного партнерства (ДПП) дозволяє залучати суттєві інвестиції в регіони. Саме тому важливо проводити навчання держслужбовців, представників місцевої влади кращим світовим практикам у сфері ДПП. Про це заявила перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів на відкритті семінару на тему: «Державно-приватне партнерство як інструменти залучення інвестицій», який проходив у Торгово-промисловій палаті України.

За даними Юлії Ковалів, обсяг проектів державно-приватного партнерства в країнах ЄС у першому півріччі 2015 року складає близько 4,3 млрд євро. В цілому за цей період було укладено 24 великі угоди, які залучають до економіки країн ЄС мільярдні інвестиції. «Європейський досвід свідчить, що ДПП є одним із найбільш перспективних механізмів залучення інвестицій в українську економіку. І держава повинна стати надійним партнером для бізнесу у таких спільних проектах», - підкреслила перший заступник Міністра.

Серія семінарів щодо державно-приватного партнерства запроваджена для того, щоб розповісти представникам місцевої влади про світовий досвід, можливості його застосування в Україні, а також про останні зміни в цій сфері, які були ініційовані Мінекономрозвитку. Під час семінару, який було організовано спільно зі Світовим банком, українські та закордонні експерти розповіли про можливості реалізації проектів у форматі ДПП, юридичні та фінансові аспекти їх впровадження, світовий практичний досвід. Серед питань, які розглядалися під час семінару: застосовування механізмів ДПП до проектів державної та комунальної інфраструктури, досвід країнах ЄС, Великобританії та Кореї, законодавчі нововведення щодо ДПП та концесії, багато інших.

В ході семінару Джей Кім, експерт Світового банку з питань підтримки інвестицій та ДПП, розповів, які ще угоди, окрім концесійних, можуть бути реалізовані в Україні сьогодні. Його доповідь була присвячена основам ДПП: ключовим принципам, інститутам, аналізу ризиків і фінансування. На думку представника Світового банку, державно-приватне партнерство, як інструмент залучення інвестицій, має величезний потенціал в Україні.

«Ми будемо продовжувати наші зустрічі у форматі семінарів, вебінарів щодо підготовки інвестиційних проектів. Адже всі ми бачимо, що існує велика проблема між наявними ресурсами, можливостями та правильним структуруванням проектів ДПП, їх правильним просуванням. Треба навчитися переходити від хороших ідей до їх хорошої реалізації», - зазначила Юлія Ковалів.

Нагадаємо, семінар на тему: «Державно-приватне партнерство, як інструменти залучення інвестицій» проводиться Мінекономрозвитку спільно зі Світовим банком України. До участі в семінарі запрошені представники бізнесу, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.