З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.
Олена Фінкевич – стоматологиня із 13-річним досвідом лікарської практики з Харкова, яка на грантові кошти за програмою «Власна справа» відкрила стоматологічний кабінет і забезпечила роботою ще трьох людей.
Після початку війни Олена вимушено виїхала з Харкова до Литви. За кордоном їй пропонували роботу за фахом і хорошою кар’єрною перспективою. Але жінка вирішила повернутися до України та розпочати у рідному місті власний бізнес.
«Я була найманим працівником і власного досвіду ведення бізнесу в мене не було. Раніше я була звичайним лікарем і ніколи не торкалася організаційних моментів», - розповідає Олена. «У мене були пропозиції роботи за фахом за кордоном, але я відмовилася, тому що в мене було бажання повернутися в Україну. Усе це дало мені такий емоційний поштовх, що я за один вечір написала чорновий варіант грантової заявки».
За грантові кошти підприємиця придбала мінімальний набір необхідного обладнання, аби розпочати прийом пацієнтів у власному кабінеті. Загалом у заснування власної справи Олена Фінкевич інвестувала близько 400 тис. грн, із яких 250 тис. грн – кошти в рамках державної програми мікрогрантів «Власна справа».
«Я займаюся терапевтичною стоматологією, тому необхідне було обладнання для лікування кореневих каналів. Також придбала обладнання для реставрації зубів – фотополімерну лампу та допоміжні інструменти для моделювання пломб, стерилізаційні прилади для обробки інструментів та меблі», - каже підприємиця.
Олена зазначає, що заснувати свій бізнес та взяти грант від Міністерства економіки України було одним із найбільш вдалих рішень у її житті.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.