Під час візиту заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської до Ізраїлю було досягнуто домовленостей про співпрацю у вивченні та імплементації ізраїльського досвіду у сфері міжнародної торгівлі та розвитку системи експорту. Крім того, для інтенсифікації торгівлі заплановано провести в Ізраїлі Торгову місію з метою представлення українських товарів та послуг, проведення В2В зустрічей для налагодження та розширення торговельних відносин.
Можливість проведення спільних бізнес-заходів (B2B, “buyers missions”, спеціалізовані бізнес-місії тощо) цікавих для українських експортерів було обговорено у рамках зустрічі з керівником Федерації торгово-промислової палати Ізраїлю, яка переважно об`єднує ізраїльських імпортерів – трейдерів товарів та послуг. Сторони обговорили експортний потенціал української металургії, агропромислового комплексу, легкої промисловості, хімічної та деревообробної галузей тощо.
Інститут експорту та розвитку міжнародної співпраці, створений Урядом і бізнесом ще в 1958 році як неприбуткова організація, успішно надає свої послуги тисячам експортерів шляхом проведення торговельних місій, промоційних заходів, тренінгів та спільної участі у виставках закордоном. Інститут висловив готовність поділитися досвідом та сприяти розвитку торгівлі між нашими країнами.
Цікаво, що ізраїльські виробники представлені окремою Асоціацією промисловців, з якою було обговорено можливі заходи для інтенсифікації промислового діалогу, залучення українських та ізраїльських виробників до глобальних ланцюгів доданої вартості, конкретні приклади підтримки експортерів у пріоритетних сферах, а також практичні переваги можливого приєднання наших країн до Регіональної Конвенції про Пан-Євро-Мед (преференційні правила визначення походження товару).
Представники Корпорації ASHRA, що займаються страхуванням ризиків в міжнародній торгівлі, презентували досвід щодо особливостей страхування політичних та комерційних ризиків в реалізації експортних операцій та інвестиційних проектів ізраїльських компаній за кордоном.
Важливо зазначити, що усі інституції, що займаються розвитком міжнародної торгівлі в Ізраїлі, тісно взаємодіють з Урядом та між собою, а також регулярно у співпраці з бізнесом переглядають ключові моменти експортної стратегії, яка останніми роками все більше зосереджена на розвитку хай-тек технологій, експорту послуг та виході на азійський ринок.
Інфографіка: Торгівля між Україною та Ізраїлем (2014-2016)