З 1 липня минулого року завдяки програмі «Власна справа» для започаткування та розвитку малого бізнесу було видано 7675 грантів на 1,8 млрд грн та створено близько 24 тис. нових робочих місць. До кінця року буде проведено ще 4 хвилі визначення переможців на суму 340 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна під час виступу на Регіональному економічному форумі.
«В цих цифрах закладено багато сміливості, волі і бажання працювати під час війни. Тому ми всіляко запрошуємо представників місцевої регіональної влади активніше закликати місцевих підприємців, або тих, хто хоче ними лише стати, подавати заявки на отримання грантів. Програма триває, до кінця року відбудеться ще 4 хвилі визначення переможців і на це передбачено 340 мільйонів гривень. Заявку для участі у конкурсі можна дуже просто подати через портал Дія», - заявила Тетяна Бережна.
За її словами, найбільша кількість виданих грантів приходиться на Львівську область.
Також Тетяна Бережна нагадала, що з 10 квітня було запущено грантову програму для ветеранів та другого з їх подружжя. На сьогодні вже визначені перші 100 переможців – 61 учасник бойових дій і 39 дружин учасників бойових дій.
«Хочу нагадати, що місцева влада може долучитись до співфінансування цієї програми. Адже до 30% власного внеску підприємця-ветерана може бути профінансовані з місцевих бюджетів. Просимо владу на місцях активно долучатись до реалізації цієї програми. Сьогодні кожен з нас має зробити максимум для того, щоб сприяти українцям реалізувати всі свої таланти і здібності», - звернулась до присутніх Тетяна Бережна.
Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створюють близько 8000 нових робочих місць.
Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.