Сьогодні, 25 квітня у Пекіні, Китайська Народна Республіка українська делегація на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі Степаном Кубівим взяла участь у Другому міжнародному форумі «Один пояс, один шлях».
У своєму виступі Степан Кубів відзначив, що проект «Один пояс, один шлях» має на меті посилити геополітичну співпрацю між Азією і Європою, тому саме Україна має важливе значення у його реалізації.
«Україна є стратегічно важливим логістичним вузлом між Азією та Європою. Найкращий підхід до подальшої розбудови китайського експресу до Європи, про який говорить Уряд КНР, – це створення маршрутів через Україну. Ми пропонуємо китайським колегам спільний проектний портфель: розвиток портової інфраструктури, об’єктів альтернативної енергетики, будівництво автомобільних доріг та мостів, розвиток об’єктів залізниці та аеропортів, високі технології, співпрацю в аерокосмічній сфері, переробку агропродукції», - наголосив Степан Кубів.
Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України додав, що китайські спеціалісти провели консультації з українськими колегами щодо участі України та КНР у розбудові Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту, що забезпечить доставлення вантажів із Китаю до країн ЄС.
«Україна готова запропонувати вигідні транспортні маршрути територією України для сполучення Китаю з країнами Європи, а ще налагодити кооперацію між підприємствами України і Китаю з подальшою реалізацією продукції на ринках ЄС. Ми також готові розвивати співробітництво з модернізації української промисловості та створювати спільні виробничі потужності. Фактично, йдеться про створення підвалин для розбудови торговельного та промислового коридору Китай-Україна-ЄС», - зазначив Степан Кубів.
Довідково:
«Один пояс і один шлях» - глобальна ініціатива Уряду Китаю щодо торговельно-економічної, культурної та науково-технологічної співпраці. У рамках ініціативи розбудовується найбільш масштабний транспортно-логістичний проект ХХІ століття, який поєднає Китай та країни Західної Європи. У розвиток країн уздовж Нового Шовкового шляху Китай планує до 2020 року інвестувати $800 млрд