За програмою єОселя квартири та будинки придбали вже понад 8,5 тисяч українських родин. Загальна сума виданих іпотечних кредитів становить більш як 13 млрд грн. Важливо, що кредити за програмою отримали 40% заявників, які в застосунку Дія прийняли попередню пропозицію від банку-партнера програми.
«Програма єОселя має суттєву соціальну та економічні складові та є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні». Шляхом збільшення попиту на житло ми стимулюємо вітчизняних будівельників та підтримуємо українського виробника. Плануємо, що цього року кредити за програмою отримають принаймні 12 тисяч родин. І постійно працюємо над тим, щоб українці мали кращі можливості поліпшити свої житлові умови за допомогою єОселі. Нині маємо вже вісім банків, які долучилися до реалізації програми. А отже вибір пропозиції від банків-партнерів буде ще більшим», - зазначає Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Загалом, за інформацією «Укрфінжитла», з початку старту програми єОселя заявки на участь подали понад 160 тисяч родин. Як уточнюють в компанії, з них визначились та обрали попередню пропозицію від банку-партнера програми – 20 тисяч.
Нагадаємо, що програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро.
Скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом та силовиків, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій — учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян — ставка іпотеки становить 7%.