Міністерство економіки України

Качка
Необхідно підкреслити важливість зернових культур для продовольчих систем, - Тарас Качка на незалежному діалозі Міжнародної Ради по Зерну під егідою Саміту ООН продовольчих систем
09.09.2021 | 19:11 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Головне завдання для нас – підкреслити важливість зернових культур для продовольчих систем у досягненні цілей сталого розвитку і подоланні голоду у світі.

На цьому наголосив головуючий Міжнародної Ради по Зерну, заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка під час незалежного діалогу під егідою Саміту ООН: «Досягнення цілей сталого розвитку: роль та усталеність міжнародної торгівлі зерном та іншими сільськогосподарськими продуктами рослинного походження в рамках глобальних продовольчих систем» за організації Міжнародної ради по зерну сьогодні, 9 вересня.

Участь у заході взяли члени МРЗ, міжнародні організації, зокрема, ФАО, ОЕСР, СОТ, AMIS, представники аграрної галузі, зернотрейдери (члени IGTC), дослідницькі установи – Cimmyt, Icarda, Ciheamm та інші.

«Зернові, олійні та рис, які вирощують на площі понад 750 млн га, відіграють важливу роль в раціоні людей у світі. Забезпечення ланцюгів постачання зернових, олійних культур та рису, трансформація продовольчих систем відповідно до світових трендів та змін клімату – такі основні питання підніматимуться на Саміті ООН. Тож дуже важливо ділитися своїм досвідом та думками з різних точок зору та з залученням широких кіл суспільства, а також дискутувати і віднаходити нові ідеї щодо розвитку продовольчих систем», - зазначив Тарас Качка.

Загалом, учасники обговорили питання торгівлі, як важливого компоненту глобальної харчової системи. Сьогоднішній захід сприятиме визначенню дій, які можуть бути впроваджені через зернові ланцюги постачання задля досягнення стійкості глобальних продовольчих систем.  

Нагадаємо, метою Саміту ООН з продовольчих систем є досягнення прогресу щодо всіх 17 цілей сталого розвитку за допомоги підходу, який базується на взаємозв’язку продовольчих систем з такими глобальним проблемами як голод, зміна клімату, бідність та нерівність.