Міністерство економіки України розпочало регулярні координаційні зустрічі з міжнародними партнерами, які залучені до реформування сектору державних підприємств та розвитку корпоративного управління у нашій країні.
Перша зустріч відбулася 1 лютого. Участь у ній взяв заступник Міністра економіки України Олексій Соболев. Також були присутні представники міжнародних організацій, зокрема: EBRD, USAID/UKAid SOERA Project, USAID, Expertise France, The EU project Pravo-Justice, OECD, IMF, The EU Delegation.
«Покращення управління державною власністю – одне з пріоритетних завдань для Міністерства економіки. До реформи залучена значна кількість міжнародних організацій, які надають свою технічну та експертну підтримку. Ми щиро вдячні за допомогу та співпрацю і пропонуємо розпочати регулярні координаційні зустрічі, щоб посилити нашу взаємодію», - зазначив Олексій Соболев.
Зустрічі стануть місцем для обміну досвідом усіх партнерів щодо впровадження реформи. Також вони будуть інструментом для узгодження дій та спільного планування.
На першій зустрічі сторони розглянули пріоритетні завдання реформи державних підприємств та корпоративного управління в 2024 році. Серед них, зокрема, такі:
- прийняття законопроєкту 5593-д, який вдосконалює корпоративне управління;
- розробка та прийняття політики власності (в тому числі – політика дивідендів, політика винагород);
- розробка та прийняття стратегії приватизації;
- розробка та прийняття документу щодо оцінки наглядових рад та проведення самої оцінки;
- визначення критеріїв держпідприємств, для яких обов'язковим є формування наглядової ради;
- розробка концепції та законопроєкту щодо централізації функцій власника;
- прийняття законопроєкту 4020 для впровадження політики власності.
Представники Мінекономіки та міжнародних організацій також обговорили на зустрічі напрямки спільних заходів та можливості донорської підтримки.