Міністерство економіки України

Степан Кубів підписав Угоду з ОЕСР про приєднання України до Декларації про міжнародні інвестиції і транснаціональні корпорації
16.03.2017 | 10:20 | Прес-служба Мінекономрозвитку

15 березня Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписав Угоду з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) про приєднання України до Декларації про міжнародні інвестиції і транснаціональні корпорації.

Приєднання України до Декларації та набуття членства в Інвестиційному комітеті ОЕСР сприятиме залученню в Україну прямих іноземних інвестицій, оскільки:

  • свідчить про запровадження Україною міжнародних стандартів здійснення інвестиційної діяльності;
  • сприяє поліпшенню конкурентного середовища та впливу на впровадження та розповсюдження інновацій;
  • сприяє реалізації принципів та стандартів соціальної відповідальності бізнесу згідно з керівними принципами ОЕСР щодо ведення відповідального бізнесу.
  • усуває обмеження щодо секторів, в яких іноземне інвестування заборонене та забезпечує національний режим для транснаціональних корпорації (ТНК)  відповідно до системи розвитку міжнародних стандартів у регулюванні відносин ТНК із країнами, що приймають їхні інвестиції;

“Інвестиції є основою економічного розвитку, а підписання цієї угоди свідчить про позитивну оцінку ОЕСР щодо покращення інвестклімату в Україні. Адже підписання угоди стало можливим після презентації Огляду інвестполітики України за 2016 рік, який відбувся у вересні. Це безумовно сигналізує про успіхи реформ в Україні та вказує на наступні виклики, з якими слід працювати у найближчій перспективі.” - прокоментував підписання Угоди Степан Кубів.

Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, який опікується напрямком інтелектуальної власності та інновацій особливо відзначив важливість підписання Угоди з ОЕСР у частині поширення інновацій в економіці.

“Інвестори світу розуміють важливість інноваційного підходу до розвитку виробництва. Зближення України з ОЕСР дозволить покращити програми розвитку конкуренції, які включають посилення інноваційної складової в інвестиційно-привабливих секторах з високим потенціалом підвищення конкурентоспроможності, серед яких АПК, енергетика та промисловість”, - зауважив Михайло Тітарчук.

Підписана Степаном Кубівим Угода набуде чинності після ратифікації Парламентом та підписання Президентом України.

Довідково

ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) - міжнародна організація, що об'єднує 34 розвинені країни світу. ОЕСР здійснює пошук даних та аналіз, що допомагає урядам сформувати політику, яка буде реалізовуватися національними інституціями чи в рамках міжнародних домовленостях.

Одним з інструментів ОЕСР є проведення оглядів політик, що здійснюють держави у конкретних сферах, зокрема інвестиційній. Огляди інвестиційні політики аналізують можливості для покращення бізнес-клімату та стимулювання інвестиційної діяльності, торговельну та податкову політики, корпоративне управління і тд.

Огляд інвестиційної політики України станом на 2016 рік (OECD Investment Policy Reviews: Ukraine 2016) аналізує українське законодавство у сфері інвестицій, вплив нещодавніх реформ на покращення бізнес-клімату та можливості розвитку фінансового сектору. За висновками Огляду, для того щоб індекс інвестиційної привабливості України зріс, необхідно реформувати судову систему, мінімізувати корупцію та утримувати стабільність економіки.

Огляд інвестиційної політики України знаходить у вільному доступі за посиланням (англійською мовою): http://bit.ly/2d5SNwC