Міністерство економіки України

Микольська
Наталія Микольська: Україна посилює торговельно-економічні відносини з Німеччиною
16.03.2016 | 14:19 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Німецько-Українську промислово-торговельну палату буде створено в Києві. Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про створення Палати, вчиненої 23 жовтня 2015 року в Берліні (ФРН). За ухвалення в цілому Закону України “Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про заснування Німецько-Української промислово-торговельної палати” проголосувало 238 депутатів.

За словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської, ратифікація Угоди - це важливий крок після Українсько-Німецького форуму, де і було підписано документ. Його ратифікація дасть іще більший поштовх для поглиблення економічної взаємодії наших країн.

“Це означатиме: що ми є в пріоритетному радарі ФРН і, що ми матимемо посилення розвитку торговельно-економічних відносин, адже, збільшиться інституційна складова і буде формалізовано визнання України, як важливого торг партнера. Також, це значно спростить умови роботи німецьких торговельних представників в Україні”, - підкреслила Торговий представник України .

Тож, набрання чинності Угодою формалізує визнання України важливим торговим партнером Федеративної Республіки Німеччина, адже саме в таких країнах Бюро делегата Німецької економіки замінюється торгово-промисловими палатами. Метою діяльності Палати є сприяння розвитку торговельно-економічним відносинам між підприємствами та організаціями України та Федеративної Республіки Німеччина, а також захист інтересів бізнесу обох держав та сприяння економічному обміну в обох напрямках.

“Німеччина по праву називається нашим стратегічним торговельним партнером і високий рівень економічних відносин між нашими країнами доводить важливість Угоди. Так, у 2015 році обсяг двосторонньої торгівлі між Україною та Німеччиною склав близько 6,2 млрд дол. США.  ФРН є нашим третім торговельним партнером щодо експорту і першим торговельним партнером в ЄС. Німеччина також входить до трійки лідерів по інвестиціям в нашу країну і тут зареєстровано близько 4 тисяч підприємств з німецькими інвестиціями”, - зазначила під час свого виступу перед депутатами заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

Як зазнається в Угоді, Уряд України та Уряд Федеративної Республіки Німеччина, зважаючи на сталі відносини між обома державами, бажаючи поглибити взаємовигідне економічне співробітництво у сфері торгівлі та промисловості та прагнучи стимулювати співпрацю малих та середніх підприємств обох держав, домовилися про заснування двосторонньої Німецько-Української промислово-торговельної палати в Києві відповідно до законодавства України.

Слід зауважити, що Палата не є торгово-промисловою палатою в розумінні Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні". Палата є господарським об'єднанням, що утворюється у правовій формі асоціації або в іншій правовій формі об’єднання підприємств відповідно до законодавства України. Палата визнається Асоціацією німецьких промислово-торговельних палат (DIHK), є самостійною юридичною особою, членами якої  можуть бути українські, німецькі, а також інші суб’єкти господарювання та об’єднання підприємств.

Проект Угоди між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про заснування Німецько-Української промислово-торговельної палати був запропонований Німецькою Стороною з метою заміни Угоди між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про створення Бюро делегата Німецької економіки, укладеної у формі обміну вербальними нотами від 10 червня 1993 року.