Серед пріоритетів Уряду на цей рік – це розмінування, відновлення житла і відновлення економіки через програми кредитування, програми грантової підтримки. Україні потрібен працюючий бізнес і робочі місця. Про практичні кроки Уряду щодо відновлення регіонів, потреби населення та бізнесу обговорили Перший віце-прем’єр-міністра України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з Головою Миколаївської ОДА Віталієм Кімом та Головою Херсонської ОДА Олександром Прокудіним 6 квітня.
«Наразі розмінування є ключовим питанням по Миколаївській та Херсонській областях. Ми зараз працюємо над спрощенням доступу на цей ринок операторів з розмінування – пришвидшенням розгляду заявок, при цьому враховуючи високий рівень якості виконання цих робіт. Крім того, ми ведемо переговори щодо виробництва необхідного обладнання та техніки в Україні, також розглядаємо закупівлю необхідного обладнання за кордоном – все для того, щоб наші оператори з розмінування ставали більш потужними», - зазначила Юлія Свириденко.
Вона додала, що відкритий ринок операторів пришвидшить процес вирішення державних задач та відрегулює ринок. Для цього Уряд змінюватиме законодавство, прибере бар’єри та створить додаткові стимули для компаній.
У ході зустрічі обговорили питання фінансової підтримки для відновлення роботи або розвитку бізнесу. Наразі серед доступних фінансових інструментів – Експортно-кредитне агентство, програма доступного кредитування 5-7-9, грантові програми на переробку та започаткування власної справи. Уряд веде постійний діалог з підприємцями з різних регіонів та фіксує їхні потреби і пропозиції щодо нових інструментів підтримки.
Крім того, враховується ситуація регіонів, які знаходяться у прифронтових зонах, або деокуповані території, яким потрібно відновлювати підприємства та повертатись до економічного життя. Так, Ощадбанк виявив готовність відкрити діалог щодо кредитування бізнесу, який знаходиться в п'ятдесяти кілометрах від лінії фронту за умови організації необхідних умов від держави.
Також важливим питанням є відновлення роботи електромереж та водопостачання, відбудова інфраструктури та створення або відновлення робочих місць. Актуальним залишається створення необхідної інфраструктурної та економічної бази для повернення людей додому та на підприємства. Також обговорили практичні аспекти реалізації порядку визначення шкоди та збитків, завданих державою-агресором.