З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм - для переробних підприємств «Новий рівень», за якою підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Знайомимо вас з героями-переможцями цієї програми.
Віталій Аверкін - власник компанії ЕЛЛАДА, яка спеціалізується на виробництві соняшникової олії.
Це підприємство - яскравий приклад того, як державні гранти на переробку можуть сприяти розвитку бізнесу та створенню нових робочих місць. Віталій прагнув наростити виробничі потужності, а також збільшити асортимент і додану вартість своєї продукції. Отриманий грант від Міністерства економіки надав йому таку можливість. Компанія придбала переробне обладнання – частину оснащення для рафінації та автоматичну лінію розливу рафінованої олії.
"Завдяки грантовому фінансуванню ми зможемо впровадити новітню технологію рафінації, яка була запатентована українським винахідником і дозволяє виробляти рафіновану олію ефективно та без великих витрат на електроенергію", - розповідає Віталій.
Плани компанії передбачали пізнішу закупівлю цього обладнання, адже рафінована й фасована соняшникова олія, - наголошує підприємець, - є продуктом для кінцевого споживача. Відтак, вона має більший попит на ринку Європи. Таким чином, державна програма прискорила здійснення планів бізнесмена.
Зараз у компанії 23 працівники. Із закінченням монтажу лінії рафінації підприємство створить іще 40 робочих місць. За словами Віталія, в компанії готові навчати працювати із сучасним обладнанням усіх охочих працювати в ній.
А оскільки нова надпотужна лінія розливу наповнює аж чотири тисячі пляшок на годину, є плани надавати окремо послуги з розливу олії і для інших виробників. "Ми впевнені, що наша робота приносить користь не лише нам, але і усій державі, сприяючи її економічному розвитку", - зазначає Аверкін.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.