Степан Кубів провів нараду з директорами держпідприємств галузі стандартизації, метрології та сертифікації, що належать до сфери управління Мінекономрозвитку.
Перший віце-прем’єр-міністр України відзначив, що експорт української промислової продукції до країн-ЄС вимагає серйозної роботи щодо гармонізації технічних вимог та регламентів України з європейськими стандартами.
“Угода про вільну торгівлю з ЄС відкрила нові можливості для експорту української промислової продукції, але на рівні технічних і технологічних вимог було багато роботи. З 2016 року ми суттєво трансформували систему технічного регулювання та стандартизації, зокрема ліквідовані 90% радянських ГОСТів. Натомість ми розробили та прийняли 5105 національних стандартів і тепер 91% гармонізовані з [стандартами] ЄС. У 2019 році плануємо прийняти іще 3000 стандартів”, - підкреслив Степан Кубів.
Перший віце-прем’єр-міністр України також зазначив, що з 2018 року Україна набула повноправного членства в Метричній конвенції, що відкриває додаткові можливості для експорту.
“З моменту набуття повноправного членства України у Метричній конвенції ми отримали визнання української системи вимірювань та її відповідності міжнародним вимогам з боку усіх 59 країн-членів Конвенції. Це обов'язкова умова, щоб Україна набула повноправного членства в Міжнародній організації законодавчої метрології та продовжувала роботу над укладанням Угоди з ЄС про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА)”, - зазначив Степан Кубів.