Мінекономрозвитку працює над повним усуненням бар’єрів у торгівлі та налагодженням міцних зовнішньоекономічних зв’язків із Казахстаном. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус після завершення бізнес-форуму Україна-Казахстан.
Нагадаємо, що ця подія відбулася в рамках візиту Президента України Петра Порошенка до Республіки Казахстан. Організатором бізнес-форуму з української сторони виступило Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
У ході форуму українська та казахська сторони обговорили основні проблемні питання сфери зовнішньої торгівлі у галузі авіабудування, машинобудування, гірничодобувної промисловості та геологічної розвідки. Окрема увага була приділена налагодженню співпраці країн у сфері сільського господарства, харчової промисловості та роздрібної торгівлі загалом.
«Український і казахстанський бізнеси хочуть розвивати торговельні й інвестиційні зв’язки. Але є специфіка виходу та роботи на ринку Казахстану. Також, нам треба працювати над повним усуненням усіх бар'єрів у торгівлі з цією країною», - зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська.
Зокрема, в рамках домовленостей на вищому рівні буде створено велику транзитну мережу зі спеціальними тарифами, яка стане ключовим елементом «Шовкового шляху». Крім того, Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв закликав українських фахівців брати участь у реалізації казахських інфраструктурних проектів, проектів у галузі металургії, хімічної та харчової промисловості. Президенти обох країн також обговорили можливість участі українських підприємців у виставці «Експо-2017».
Під час форуму Торговому представнику України вдалося особисто поспілкуватися з представниками казахського бізнесу та розповісти про привабливість ринку нашої держави для розташування на її території виробничих потужностей.
«Ми також розповіли казахстанському бізнесу про преференції та можливості у рамках чинних угод про зони вільної торгівлі України, а також у зв’язку зі вступом у силу DCFTA. Загалом, у форумі взяли участь близько 300 представників бізнесу, з них понад 50 компаній із України, що представляють різні сектори економіки: авіабудування, гірничодобувна галузь, машинобудування, геологорозвідка, сільське господарство, рітейл, харчову промисловість», - додала вона.
Як нагадала Наталія Микольська, український Уряд вже налагодив стабільний діалог із представниками українських ділових кіл щодо вирішення актуальних питань торгівлі з Казахстаном. Зокрема, протягом всього літа робоча група Мінекономрозвитку працювала над зняттям обмежень на ринку Казахстану та збільшення експорту української м’ясної та молочної продукції.