Мінекономіки працює над розширенням переліку інструментів та механізмів публічних закупівель, які сприятимуть отриманню переваги вітчизняними виробниками. Про це заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко в інтерв’ю журналістам в рамках Форуму «Україна 30».
«Наразі тривають переговори з ЄС, щоб ми не порушили своїх зобов'язань перед ЄС за Угодою про асоціацію. Разом з тим, впровадження додаткових інструментів та механізмів в публічних закупівлях дозволить розширити внутрішні ринки збуту для українських підприємств та сприятиме їх розвитку. Мова йде не тільки про закупівлі державних органів влади, але й також закупівель різних державних компаній, таких як «Нафтогаз», «Укрзалізниця», які традиційно купують багато. Політику, яку ми зараз проводимо як Міністерство, – у всіх закупівлях, які відбуваються в Україні, повинні приймати участь українські виробники», - наголосив Ігор Петрашко.
За словами Міністра, на сьогодні країни ЄС активно захищають власного виробника, і Україна буде проводити таку саму політику стосовно вітчизняних підприємств. Вже зараз, під час проведення закупівель в системі Прозорро, замовники мають можливість при визначенні переможця тендерних пропозицій враховувати нецінові критерії. Зокрема, встановлювати такі критерії, як: наявність власних виробничих потужностей, використання місцевих ресурсів, екологічні характеристики.
«Нецінові критерії будуть означати кращий сервіс в Україні, розширення виробництва в Україні», - сказав Ігор Петрашко.
Однак, наразі ці критерії є рекомендаційними і не завжди використовуються замовниками. Разом з тим, найближчим часом замовники зможуть використовувати для оцінки пропозицій вартість життєвого циклу. У такому випадку український виробник навіть у разі дещо вищої ціни самого товару виграє за рахунок менших супутніх витрат. Застосування цього методу стане поштовхом як для розвитку виробництва, так і для якісного забезпечення державних потреб.