Реалізація Програми інвестиційних гарантій для німецьких компаній в Україні сприятиме залученню інвестицій в нашу державу та реалізації проектів відновлення. Переконання в цьому висловив заступник Міністра економіки Олександр Грибан під час зустрічі представників бізнесу, на якій обговорювались деталі Програми.
Зустріч відбулась за ініціативи Європейської Бізнес Асоціації, Global Business for Ukraine (GB4U), Німецько-української промислово-торговельної палати (DIHK), Німецько-української промислово-торговельної палати (AHK) та Німецько-Східної бізнес-асоціації (OA).
«Україна зацікавлена в залученні інвестицій в нашу економіку вже сьогодні. Ми бачимо інтерес інвесторів до нашої держави. Зокрема й у розширенні співпраці компаній, які вже давно успішно працюють в Україні. При цьому питання страхування інвестиційних ризиків, отримання інвестиційних гарантій залишається одним з ключових для ухвалення інвестором рішення. Саме тому ми посилено працюємо з партнерами – як з урядами, та і міжнародними фінансовими інститутами над тим, щоб отримати відповідні інструменти.
Ініціатива Уряду Німеччини та запропоновані німецькому бізнесу гарантії інвестицій в Україну, переконаний, сприятимуть залученню інвестицій. Що надзвичайно важливо саме зараз – адже нинішній рік має стати роком старту відновлення України. Запроваджена Німеччиною програма може стати прикладом для урядів інших країн, які ще не запровадили відповідні інструменти», - зазначив Олександр Грибан.
Програма інвестиційних гарантій для німецьких компаній в Україні була ініційовані Федеральним міністерством економіки та клімату Німеччини для того, аби стимулювати німецький бізнес інвестувати в Україну. Реалізацію Програми інвестиційних гарантій Федеральний уряд доручив PwC.
Програма покриває наступні ризики: війна, експропріація (націоналізація), трансферний ризик і ризик конвертації, ризик порушення договору. Вартість участі у програмі складається з одноразового платежу (відсутній для інвестицій до 5 млн євро та 0,5% для інвестицій понад 5 млн євро) та щорічного платежу, який визначається від суми покриття.
Гарантії застосовуються до нових проєктів та інвестицій, але в деяких випадках можуть покривати нещодавно проінвестовані кошти. Програма гарантування інвестицій, спрямована на довгострокове пом’якшення ризиків для німецьких інвесторів, запобігання або компенсацію втрат та полегшення отримання фінансування для реалізації інвестиційних проєктів.
Планується також тісна співпраця між PwC та Advantage Ukraine.
Нагадаємо, наразі Українським урядом досягнуто домовленостей з агентством MIGA про реалізацію пілотного проекту зі страхування військових ризиків. Інвестори можуть застрахувати до 90% ризиків та відшкодувати свої потенційні збитки. В подальшому планується мобілізувати на проєкт до $1 млрд. Також оголосила про готовність мобілізувати понад 1 млрд доларів для підтримки економіки України американська DFC. Окрім прямого кредитування йдеться також про покриття кредитних та воєнних ризиків. Останній продукт наразі є доступним, однак потребує залучення додаткового рефінансування, над яким DFC вже працює.