Україна активно працює над впровадженням принципів циркулярної економіки, що є важливим елементом Європейської зеленої угоди. Це включає ініціативи щодо зменшення відходів, збільшення переробки та повторного використання матеріалів, а також підтримки екологічних технологій та інновацій.
У заході взяли участь представники Міністерства економіки та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, представники бізнес-спільноти, громадських організацій, експерти з екології, економіки та інновацій. Захід було проведено у змішаному форматі офлайн/онлайн.
«Стратегія циркулярної економіки має стати дієвим документом, враховувати інтереси і мати високий рівень прийняття з боку бізнесу та всіх учасників економічних процесів, сприяючи їх активній участі у впровадженні принципів циркулярної економіки», - зазначила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.
Володимир Бужан, координатор проекту Євросоюзу «Циркулярна економіка – сприяння сталим моделям виробництва та споживання в Україні» презентував учасникам напрацьовані проектом результати та подальший план роботи по розробці стратегії.
Учасники зустрічі обговорили можливості ресайклінгу, потреби розподіленої генерації та створення гарантованих умов для мотивації бізнесу, залучення до співпраці місцевого самоврядування та територіальних громад, можливості участі у грантових програмах разом з европейськими партнерами та освітні курси.
Костянтин Салій, президент громадської спілки «Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів», відзначив про складності прийняття продуктів у будівельній промисловості.
Павло Козирєв, голова Асоціація малих міст України, під час засідання зазначив про два найголовніші обʼєкти циркулярної економіки, які потребують чіткої бізнес-моделі та зрозумілої економіки - відходи руйнації та тверді побутові відходи.
Андрій Гнап, ТОВ Waste Ukraine Analytics, говорив про запуск роботи НГО «Кластер циркулярної економіки», аспекти розробки цифрових паспортів продуктів циркулярної економіки, циркулярних бізнес моделей.
Світлана Берзіна, президент НГО «Жива планета», підкреслила важливість тримати в фокусі уваги Промислову стратегію Євросоюзу для циркулярної економіки.
Учасники міжвідомчої робочої групи визначили конкретні завдання для наступних етапів роботи.
Довідково:
Фінансований ЄС проект «Циркулярна економіка – сприяння сталим моделям виробництва та споживання в Україні» спрямований на розробку стратегії циркулярної економіки, яка відповідає сучасним вимогам сталого розвитку та забезпечує оптимальне використання ресурсів. Проект охоплює аналіз економічних, екологічних і соціальних аспектів, а також розробку стратегій для інноваційних технологій і бізнес-моделей.
Міжвідомча робоча група забезпечує системний підхід до впровадження проекту, координацію та співпрацю між різними державними інституціями, бізнесом, громадськими організаціями та іншими зацікавленими сторонами.