Реформування сфери захисту інтелектуальної власності є одним з важливих завдань Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Поряд з законодавчими ініціативами питання захисту прав інтелектуальної власності (ІВ), в тому числі в судах, є ключовою складовою успіху реформи. Про це заявила перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів під час круглого столу 15 жовтня.
Участь у круглому столі брали судді різних судів України, представники Державної служби інтелектуальної власності, УкрДержПатенту, міжнародні експерти, представники юридичних компаній, що спеціалізуються в сфері ІВ, патентні повірені та представники бізнесу. Порядок денний складали важливі питання: щодо підвідомчості справ про захист прав ІВ, про імплементацію актів законодавства щодо захисту прав ІВ, судової експертизи у сфері ІВ, та забезпечення доказів у мережі Інтернет.
«Від врегулювання законодавчої бази в сфері інтелектуальної власності напряму залежить налагодження інвестиційного клімату в Україні, і цей процес, до речі, є обов’язковою умовою імплементації Угоди про співпрацю України з ЄС. Міністерство вже розробило низку законодавчих ініціатив у цьому напрямку, врахувавши в них найкращий міжнародний досвід», - наголосила Юлія Ковалів, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.
Учасники круглого столу обговорили проекти змін до поточного законодавства, були надані коментарі та практичні зауваження. Дональд Таунсенд, аташе з інтелектуальних прав посольства США, зокрема, запропонував використати досвід США у процесі фіксації злочинів у мережі Інтернет, а саме – взяти на озброєння нове програмне забезпечення, яке дозволяє досить точно визначати дату та місце створення файлів в Інтернет.
Богдан Львов, голова Вищого господарського суду України відзначив: «Спеціалізація суддів у галузі захисту прав ІВ була введена ще в 2003 році. Багато хто з суддів отримав другу вищу освіту в галузі ІВ, але визначним фактором результативності та ефективності вирішення справ є досвід кожного конкретного судді».
«На шляху побудови інноваційної економіки, уряд готовий до подальшої співпраці в сфері імплементації законів, передбачених Угодою про асоціацію України з ЄС. Без реформи в галузі ІВ ми не спроможні створити фундамент для розвитку інноваційного бізнесу та залучити новітні технології в країну», - зауважила Олена Мініч, директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.