Україна та Швеція посилять економічну співпрацю з відновлення країни та залучення інвестицій в пріоритетні галузі та приватний сектор. Працюватимуть над механізмами захисту інвесторів, зокрема й через страхування воєнних ризиків. Ці питання обговорювали на двосторонній зустрічі Міністерства економіки України з представниками Риксдагу Швеції та Посольства Королівства Швеції в Україні.
«Ми дякуємо шведським партнерам за системну підтримку і участь у програмах з відновлення України. Сподіваємося на розширення співпраці для залучення приватного капіталу та створення спільних україно-шведських компаній. Це допоможе відновити інфраструктуру та створити нові робочі місця, а отже повернути українців з-за кордону», — зазначив Перший заступник Міністра економіки Олексій Соболев.
Окрему увагу приділили питанням страхування інвестицій та товарів. Україна запросила шведських партнерів поділитися досвідом у сфері оцінки ризиків для залучення міжнародних перестраховиків.
Крім того, обговорили розширення спеціальних експортних кредитних гарантій, які стимулюють шведські компанії працювати на українському ринку. Уряд Швеції вже виділив 32 млн доларів для надання таких гарантій, що сприятиме двосторонній торгівлі. Українська сторона запропонувала продовжити термін дії кредитних гарантій, що дозволить зміцнити співпрацю між бізнесами та сприятиме залученню інвестицій на триваліший період.
Сторони також обговорили інвестиції у критичні матеріали. Швеція готова надати допомогу у перенавчанні персоналу, зокрема жінок та ветеранів, у відновленні зруйнованої інфраструктури й життєво важливих джерел енергопостачання.
Українська сторона попросила партнерів зі Швеції поділитися досвідом і технічною підтримкою в реалізації проєктів пов'язаних із «зеленою» енергетикою та децентралізованим енергопостачанням. Це важливо в рамках зеленого переходу і прийняття Україною Національного плану з енергетики та клімату.
Швеція вже виділила близько 5 млрд євро на військову, гуманітарну та цивільну допомогу Україні. Під час зустрічі обговорювалася участь Швеції у міжнародних ініціативах з відновлення України, зокрема Варшавській конференції «Відбудова України» та майбутній Конференції з відновлення України (URC2025) у Римі.