За ініціативи Мінекономіки та підтримки Уряду найближчим часом буде відновлено фінансування будівництва сучасних прикордонних інспекційних постів у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство». Про це заявив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко.
Відновлення фінансування дозволить до кінця цього року запроектувати перші два з 10 постів, передбачених Програмою. В цілому, до липня 2022 року необхідно буде привести у відповідність до вимог ЄС 35 таких постів.
"По периметру нашої країни починаємо будувати сучасну інфраструктуру, яка дозволить нашим ветеринарам і фітосанітарам краще захищати внутрішній ринок і нас з Вами, як споживачів, від небезпечних харчових продуктів та інших небезпечних вантажів», - наголосив Сергій Глущенко.
З метою обрання майданчиків для розбудови перших двох прикордонних інспекційних постів протягом декількох останніх днів заступник Міністра відвідав наступні пункти:
- на кордоні України зі Словаччиною – пункт пропуску «Ужгород»;
- з Угорщиною – пункт пропуску «Чоп (Тиса)»;
- з Білоруссю – пункти пропуску «Сеньківка», «Виступовичі», «Нові Яриловичі»;
- з Польщею – пункт пропуску «Рава-Руська».
З побаченого на місцях до швидкої розбудови найкраще виявилися готовими пункти пропуску «Ужгород» (на кордоні України зі Словаччиною), а також «Виступовичі» (на кордоні України з Білоруссю).
Загальна сума, яка у 2020 році буде виділена на розбудову двох прикордонних інспекційних постів, становитиме 28,3 млн. грн. Відновлення фінансування очікується в серпні.
Довідково:
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2020 р. № 68, починаючи з 5 липня 2022 року в Україні з усіх існуючих має залишитися лише 35 прикордонних інспекційних постів, через які можна буде переміщувати комерційні вантажі з продуктами, перелік яких затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 26.03.2018 № 159.
Через спалах коронавірусної хвороби фінансування розбудови прикордонних інспекційних постів у квітні 2020 року було вилучено і перенаправлено до Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19.
Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» є частиною Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Участь України у зазначеній Програмі схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 260-р.