Міністерство економіки постійно працює над розробкою нових механізмів, покликаних сприяти розвитку вітчизняного виробництва та удосконаленню процедури держзакупівель, і впроваджує їх. Про це зазначила заступник Міністра економіки України Надія Бігун під час пресконференції на тему «Легка промисловість - за прозорі закупівлі: українському захиснику - українську форму!»
«Міністерство економіки послідовно підтримує національного виробника та розвиток вітчизняного виробництва. Від українських платників податків напряму залежать надходження до бюджету, а отже, спроможність країни фінансувати оборону. І в Мінекономіки переконані, що кошти з державних закупівель мають залишатися в Україні. Ми маємо зробити все можливе, щоб кожну копійку, яка йде з бюджету, ми витрачали всередині країни, а не сплачували за імпорт», - підкреслила Надія Бігун.
За її словами, Мінекономіки розуміє проблемні питання, з якими стикаються сьогодні представники вітчизняної легкої промисловості, що прагнуть виробляти та постачати продукцію силам безпеки та оборони. Насамперед, це неможливість довгострокового планування, брак обігових коштів тощо. У свою чергу, для держави вкрай важливі гарантії, що необхідна продукція буде поставлена вчасно та матиме належну якість. Для вирішення комплексу питань Міністерство економіки напрацьовує відповідні механізми та інструменти.
Зокрема, наразі триває робота над розробкою «оборонних рамок» - нового інструменту, який доповнить актуальні сьогодні прямі закупівлі чи спрощені закупівлі в системі Прозорро. Інструмент дозволить заздалегідь кваліфікувати виробників, що мають намір брати участь в оборонних держзакупівлях. Його впровадження спростить та пришвидшить процедуру.
Також, як зазначила Надія Бігун, напрацьовуються механізми, які дозволяли б укладати довгострокові договори на постачання між виробником та державою. Сьогодні, нагадаємо, бюджетні зобов’язання держави обмежені бюджетним роком.
«Якщо ж йдеться про брак обігових коштів, то, наприклад, нещодавно до програми «Доступні кредити 5-7-9%» ми додали факторинг. Держава компенсуватиме витрати на сплату базової винагороди фактору до рівня 13% річних», - зазначила Надія Бігун.
У пресконференції взяли участь також представники Міністерства оборони України, держпідприємства «Державний оператор тилу» (ДОТ), Громадської антикорупційної ради при МОУ, Асоціації ветеранів-підприємців, Федерації роботодавців України, компаній-виробників.
Ідеєю заходу стала фахова дискусія та обмін думками між учасниками з проблемних питань у сфері забезпечення сил безпеки та оборони країни речовим майном українського виробництва та пошук рішень.